Geolokační hra o Milevských maškarách

Nejstarší masopustní tradice v jižních Čechách je ohrožena! Nic ale není ztraceno díky mobilní aplikaci GEOFUN a její nové hře, ve které každý může Bakusovi pomoci Milevské maškary zachránit. Ten za odměnu každého rád seznámí se zdejší masopustní tradicí.

Publikováno: 31.7.2017

Poznejte díky GEOFUNu město Milevko a Milevské maškary, které patří mezi nejvýznamnější akce ve městě Milevsku a jejich věhlas a popularita dalece překračuje hranice zdejšího regionu! Jedná se o slavnostní zakončení masopustu pestrým maškarním průvodem. Ve své nynější podobě se maškarní průvody datují od roku 1862, a jsou tedy nejstarší doloženou masopustní tradicí v jižních Čechách. Milevské maškary jsou navíc v současnosti největším masopustním průvodem v České republice, neboť se v roce 2016 staly držitelem českého rekordu v počtu masek v masopustním průvodu!

Masopustní tradici v Milevsku nyní neotřelým způsobem představuje také GEOFUN. Ve městě totiž na každého návštěvníka čeká zbrusu nová hra z této mobilní aplikace, ve které jedna z neposedných maškar ukradla klíč od města (symbolická vláda nad městem po dobu konání maškar) a hráči ji společně s Bakusem (čelní představitel maškar) mají za úkol dohonit a klíč získat zpět. Po cestě jim průvodce postupně vtipnou a zábavnou formou představuje celou zdejší tradici.

Jak Bakusovi pomoci a hru si zahrát? Jedinou podmínkou je chytrý telefon, do kterého si zdarma stáhnete mobilní aplikaci GEOFUN, zaregistrujete se a v seznamu či mapě her, tzv. geosrandách, vyhledáte hru „Milevské maškary“. Po stažení hry stačí dorazit na úvodní souřadnice (před kostelem sv. Bartoloměje v Milevsku) a boj o zachování nejstarší masopustní tradice v jižních Čechách může začít. Pro samotné hraní hry již není třeba internetové připojení. Hra je určena pro pěší (trvá cca 2 hodiny), je vhodná pro dospělé i rodiny s dětmi a lze ji hrát během celého roku.