V únoru proběhne odchyt a kastrace toulavých koček

Publikováno: 29.1.2020

Stejně jako v loňském roce provede i letos město Milevsko odchyt a následnou kastraci toulavých koček. Odchyt koček bude prováděn prostřednictvím městské policie během února, a to ve stejných lokalitách jako v loňském roce – to znamená v ul. J. A. Komenského, B. Němcové a u veřejných záchodů na autobusovém nádraží, a nově i na starém sídlišti To jsou lokality, ve kterých se toulavé kočky opakovaně vyskytují. V této souvislosti apelujeme na občany, aby na odbor životního prostředí nahlásili případné další lokality, kde toulavé kočky zaznamenali, aby mohl být odchyt proveden i zde. Kastrace toulavých koček se provádí zejména proto, aby se zabránilo nekontrolovanému množení koček a eliminovala se tak zdravotní rizika s ním spojená - toulavé kočky mohou přenášet toxoplazmózu, vzteklinu a další nemoci. Kočky budou po provedené kastraci a ošetření veterinárním lékařem vráceny na původní místa, kde byly odchyceny.

V souvislosti s plánovaným odchytem toulavých koček vyzýváme majitele koček, aby si během měsíce února své domácí kočky zajistili takovým způsobem, aby nedošlo k náhodnému odchytu a vykastrování jejich mazlíčka. Toto je možné provést například označením kočky barevným obojkem.

Hana Hadrbolcová, odbor životního prostředí