Aktuálně z dění ve městě

Publikováno: 7.10.2019

Dne 5.10. 2019 v 17:30 hodin hlídka MP uklidňovala dvojici majitelů psů, jejichž psi se vzájemně napadli. Nikdo nebyl zraněn. Majitelé si vzájemně vyměnili pár ostřejších slov, nakonec došlo ke zklidnění vyhrocené situace.

Dne 4.10. 2019 v 22:40 hodin poprvé zasahovali strážníci před Kamenáčem, kde opilý muž hodil plastovou popelnici na okno provozovny. To naštěstí vydrželo, ne tak plastová nádoba, ktrerá je na odpis. Stejný muž za dvě hodiny stanul opět před Kamenáčem a rozsypal koš na odpadky, který po výtce od strážníků uklidil. Do třetice všeho dobrého v tomto případě neplatilo, kdy hlídka MP vyjížděla do hotelu Stadion, tam na pokoji řádil ubytovaný muž, strážníkům již známý od Kamenáče, řval jako pominutý a dokonce vyhodil židli z balkonu. Celá záležitost, včetně předchozích incidentů výtečníka, bude řešena s dotyčným v nejbližších dnech.

Dne 20.9. 2019 v 20:45 hodin odchytli u DK strážníci volně pobíhajícího křížence labradora a umístili jej do záchytných kotců. Jak se později zjistilo, jeho majitel o něj již nemá zájem. Za přestupek (volné pobíhání) s ním bylo vedeno příkazní řízení na místě. Druhý den se přihlásili dobří lidé, kteří byli ochotni si pejska vzít a starat se o něj. Původní majitel se mazlíka vzdal a ti noví získali věrného přítele.

Dne 18.9. 2019 v 14:20 hodin  řidič osobního vozidla  v Nádražní ulici za jízdy telefonoval, strážníci s ním  bodový dopravní přestupek vyřešili na místě příkazem.

Dne 16.9 2019 v 19:20 hodin na žádost republikových kolegů vyjížděla hlídka MP k potyčce muže a ženy v Sokolovské, posléze v ulici L. Janáčka. Na místě již strážníci nemuseli rozhádaný pár od sebe odtrhávat, bylo po boji. Během ověřování totožnosti se na místo dostavila hlídka PČR, která si věc převzala.

Dne 14.9. 2019 v 04:50 hodin ocenili strážníci močícího mladíka na výlohu obchodu v centru města příkazem na místě.

Dne 13.9. 2019 v 22:15 hodin žádala ZZS asistenci městské policie ohledně kontaktování zraněného muže, který odešel z místa, kde ke zranění došlo ( u Tankovny) směrem do ulice Masarykovy. Neví rozsah jeho újmy na zdraví, který je důležitý pro další kroky k ošetření. Muže hlídka MP našla sedět v autobusové zastávce za kruhovým objezdem, byl jen odřený na rukou a čele. Na místo přijela i PČR, která si muže odvezla k dalšímu šetření.

Dne 7.9. 2019 v 12:00 hodin vnikl mladík v centru města na cizí pozemek a k jeho údivu byl přistižen majitelem. Ten ho vyprovodil za vrátka. Nezvaný host se naštval a vrátka vykopl. To už došla majiteli domu trpělivost a přivolal strážníky. Na ně už zmíněný hoch nečekal a utíkal, co mu nohy stačily. Městští policisté jej dostihli po několika stech metrech a předali kolegům z PČR.

Dne 6.9. 2019 v 13:31 hodin strážníci přijali oznámení na poškozený sloup veřejného osvětlení v Sažinově ulici. Svědek viděl i strůjce události. Tím byl slovinský řidič kamionu, který při couvání do sloupku narazil. Hlídka MP viníka dostihla a kontaktovala odpovědné osoby, aby byla uhrazena způsobená škoda.

Dne 3.9. 2019 v 20:02 hodin přivedla žena na služebnu zatoulaného rertrívra. Hlídce se podařilo zjistit majitele (ten již kámoše usilovně hledal) a za necelou hodinu mu tuláka předala.

Dne 2.9. 2019 v 23:14 hodin přijala hlídka MP oznámení na hlasitou hudbu vycházející od Koníčka v Sokolovské ulici. Barman hudbu okamžitě ztlumil a ještě zavřel dveře do provozovny.

Dne 1.9.2019 v 14:30 hodin a o chvilku později volali strážníci hasiče ke dvěma padlým vzrostlým stromům v Sokolovské ulici a Pod Farou. Nikdo nebyl zraněn.

Dne 31.8. 2019 v 22:16 hodin volal obyvatel bytu v budově ČD na obrovský řev z bývalé nádražní hospody. Tam se odehrával koncert punkové kapely. Strážníci jednali s organizátorem akce, který vystoupení ve 22:34 ukončil. Odpovědná osoba ještě bude na MP podávat vysvětlení.

Dne 27.8. 2019 v 08:03 hodin poskytli strážníci asistenci PČR při dopravní nehodě cyklisty.

Dne 26.8.2019 v 20:06 hodin přijala hlídka MP oznámení na zakrváceného muže ve Švermově ulici. Oznamovatel je u něho a již volali RZS, ale nikdo nepřijel. Strážníci vyrazili k udanému místu, muže s poraněním hlavy na místě ošetřili a  ještě předtím znovu přivolali RZS. Po příjezdu RZS zjištěno, že volající ženy ve zmatku nahlásily úplně něco jiného, takže celý IZS úplně dezorientovali. Muž byl převezen k dalšímu ošetření do nemocnice. Městská policie děkuje občanům, kteří napomáhali na místě za vzornou spolupráci.

Dne 26.8. 2019 v 20:02 hodin vyjíždělo služební vozidlo MP s osádkou na oznámení k zaběhlé krávě, která utekla z ohrady za zahrádkami v Pražské ulici. Zvíře se na místě pohybovalo u zaparkovaného auta majitelky cvičáku, v jednu chvíli se o něj i drbalo. Strážníci stačili zvíře zahnat mimo cestu dále do pole, více už nestihli, protože byli odvoláni na urgentní událost. Záležitost s volně pobíhajícím skotem se bude dále řešit, neboť to nebyl první případ.

Dne 25.8. 2019 v 10:25 hodin při kontrole Pytláku hlídka MP objevila kempaře ve stanech. Muž a tři ženy s ratolestmi do hodiny museli místo uklidit a opustit.

Dne 24.8. 2019 v 17:13 hodin se na strážníky obrátili kolegové ze státní policie o prověření oznámení na pobíhající tři nahé muže na Pytláku. Na místě se opravdu zmínění naháči nacházeli, jeden si hověl v autě zaparkovaném u pláže. Hlídce poté, co se oblékli, sdělili, že se chtěli jenom vykoupat. Naturisti byli řádně poučeni i o tom, kde s vozidlem mohou parkovat.

Dne 24.8.2019 v 08:57 hodin na linku 156 oznámil řidič jedoucí po silnici č.19, že ve směru na Hrejkovice je v poli stádo krav. Strážníci majitele zjistili a vyrozuměli.

Dne 23.8.2019 v 22:07 hodin se na strážníky obraceli lidé s tím, že v Masarykově ulici nějaký muž skáče na jedoucí auta. Na místě služebnímu vozidlu MP tento chlapík také  zatarasil jízdní pruh a své konání doprovázel hlasitým řevem. Byl očividně v tranzu. Strážníci muže „odklidili“ na chodník a pokoušeli se jej uklidnit. To se nedařilo ani jeho  matce, která byla na místě přítomna. Za přispění kolegů z PČR se muže podařilo částečně zpacifikovat. Nakonec si jej odvezl jeho kamarád. Agresivitu muže způsobil požitý alkohol a splín z toho, že mu někdo nevrátil půjčené peníze.

Dne 23.8. 2019 v 19:03 hodin zasahovali strážníci společně s hlídkou PČR v Nádražní ulici při řešení občanského soužití.

Dne 19.8. 2019 v 20:49 hodin řidička, která se dostavila na  služebnu MP, oznámila pobíhající krávu u silnice za čerpací stanicí MOL. Strážníkům se podařilo zvíře zahnat směrem k ohradě, odkud uteklo, nakonec se uvelebilo na louce v dohledu svého stáda. Majitel skotu se dostavil po chvíli na místo a provedl nezbytná opatření, aby se kráva nedostala na silnici a nemohla tak ohrozit provoz na komunikaci. K jejímu odchytu se přistoupilo, až po rozednění.

Dne 18.8. 2019 v 21:42 hodin požádali kolegové ze státní policie o součinnost, která spočívala v ověření oznámení ohledně zakrváceného muže v meziposchodí panelového domu v Milevsku. Na místě strážníci opravdu našli ležet muže v bezvědomí s krvácejícím poraněním na hlavě. Strážníci mu poskytli první pomoc a přivolali RZS, která si jej převzala a převezla k dalšímu ošetření do nemocnice. Ještě do příjezdu lékaře se muže podařilo probrat, ten strážníkům řekl, že všechna zranění si způsobil sám. O celé události hlídka MP informovala PČR.

Dne 18.8. 2019 v 21:28 hodin si všiml oznamovatel partičky mladých, jak se pohybují parkem na Tyršově náměstí a jeden z nich utrhl ze stromu větev. Přivolaná hlídka MP věc začala šetřit, po chvíli však byla odvolána k urgentní události. Záležitost s mladíky tak  budou strážníci  ještě dořešovat.

Dne 13.8. 2019 v 12:10 hodin vyprostili strážníci manželský pár z uvízlé kabiny výtahu v domě v Komenské ulici. Za 20 minut se dostavili pracovníci výtahářské firmy k odstranění závady.

Dne 13.8. 2019 v 00:19 hodin na žádost obsluhy z provozovny v centru města, řešili strážníci podnapilého muže, který měl slovní konflikt se zaměstnankyní podniku. Ženě nadával, nakonec ještě před příjezdem hlídky MP odešel ven. Muže strážníci zastihli před obchodem KIK, kde věc s jeho nevhodným chováním řešili, ten však tvrzení obsluhy podniku popřel a v klidu se odebral domů. Událost se dál projednávat nebude, jelikož žena za barem neurvalé chování hosta řešit u správního orgánu nehodlá.

Dne 11.8. 2019 v 00:39hodin oznámil muž na tísňovou linku MP mladíka s pořezanou rukou před Kamenáčem, ke kterému již přivolal RZS. Jak se později ukázalo, mladík posilněn alkoholem zakopl na schodech diskotéky Froll a upadl na zrcadlo, které se nárazem rozbilo. Krvavá stopa se táhla, až do Havlíčkovy ulice. Rána byla ošetřena lékařem RZS na místě. Mladý muž potom pokračoval směrem k domovu.

Dne 10.8. 2019 v 00:22 hodin nahlásil projíždějící řidič na linku 156 ležícího muže ve vozovce v Blechově ulici. Strážníci se pokoušeli spící osobu vzbudit a dopravit do bezpečí od silnice. To se jim nakonec podařilo a měli štěstí i na doprovod muže domů, kterého se ujala dvojice bratrů, kteří dobrodruha z vozovky znali. Věc ještě bude mít dohru na služebně MP.

Dne  9.8. 2019 v 12:30 hodin strážníci asistovali  PČR usměrňováním dopravy v Nádražní ulici, kde se u Billy na parkovišti stala drobná dopravní nehoda.

UPOZORNĚNÍ!!!!

Ve městě byla odchycena mladá kočka (kocour ?) – šedo černá s černými pruhy na hřbetě. Majitel se o zvířátko může přihlásit na tel. čísle: 721 954 452.

Dne 1.8. 2019 v  11:10 hodin byli strážníci při obchůzce centra města zastaveni účastníky drobné dopravní nehody v Riegrově ulici na parkovišti. Řidička se k zavinění střetu s druhým vozidlem hlídce doznala a přes telefon si přivolala hlídku dopravní policie, neboť druhý z účastníků nehody, bez přítomnosti PČR věc řešit nechtěl. Obě vozidla se nacházela na parkovišti a nijak nebránila v provozu na pozemní komunikaci. Nikdo nebyl zraněn.

Dne 29.7. 2019 v 22:51 hodin přijali strážníci na linku 156 oznámení od několika obyvatel Sokolovské ulici na značný hluk od probíhající potyčky před nonstopem.  Na místě již k fyzickému napadání mezi dvěma muži nedocházelo, pouze si vyměňovali nahlas urážky a nadávky. K řešení se dostavila i přivolaná hlídka PČR. Jeden z aktérů, pro své  zranění na hlavě, byl odvezen k dalšímu ošetření RZS do nemocnice.

Dne 27.7. 2019 v 00:51 hodin požádali kolegové z PČR o asistenci v jisté záležitosti v katastru města.

Dne 26.7.2019 v 22:40 hodin zastavili strážníci jedoucího cyklistu v Havlíčkově ulici, který zapomněl rozsvítit. Při kontrole kulturní a hasičské akce na Pytláku byli v mírné rozepři s jedním návštěvníkem veselí, který při cestě lesem kouřil. Policisté ho poučili, jak nebezpečné je ve vyprahlém lese provádět tuto činnost. Krátce po desáté hodině večerní vyjížděla hlídka MP ke sběrným surovinám v Dukelské ulici, kde měl ležet opilý muž. Toto se potvrdilo a po probuzení byl hlídkou pro jistotu doprovozen až ke vchodovým dveřím jeho bydliště.

Dne 24.7.2019 v 22:30 hodin rušil ze spánku rozhádaný pár obyvatele domu v centru města. Takto se dle sdělení jedné nájemnice baví několikrát do týdne. Strážníci u  dotyčného bytu zaklepali a chtěli věc probrat s oběma aktéry hádky. Po otevření, žena z bytu vyběhla, a zmizela venku. V bytě zůstal jenom muž, který přislíbil, že teď, když je v bytě sám, bude již klid.

Dne 21.7.2019 v 07:15 hodin  na linku 156 přijali strážníci oznámení na fyzické napadení. Na místě hlídka MP zjistila, že incidentu se na každé straně nějakým způsobem zúčastnily 3 osoby. Údajně napadený mladík zraněn nebyl, jen chtěl událost zaznamenat a další kroky v této záležitosti činit nechtěl. Všichni na místě byli strážníky řádně poučení o možnostech a  způsobu řešení. Za hodinu už řešili spícího muže na Tyršově náměstí, který měl notně upito. Muže vzbudili a nasměrovali k domovu, kam i s jedním „mezipřistáním“došel. Věc bude ještě dořešena v následujících dnech.

Dne 20.7.2019 v 16:33 hodin odchytl řidič volně pobíhajícího psa na silnici v katastru města. Pes měl tetování a tak se brzy našel jeho majitel.

Dne 18.7.2019 v 10:23 hodin  našla obyvatelka domu na starém sídlišti venku ležet použité injekční stříkačky, které byly hlídkou MP předány k odborné likvidaci. Krátce po poledni odchytli strážníci a na místě vyřešili příkazem řidiče motorového vozidla, který projížděl Komenskou ulicí v protisměru. Deset minut před druhou hodinou odpolední přijali strážníci upozornění na spícího opilého muže v ulici Pod Stadionem. Spáče probudili a doprovodili k místu, kde údajně bydlel, nakonec si vzpomněl, že bydlí o kus dále se sestrou. Protože s ním nebyla moc řeč, a i po telefonické domluvě s jeho sestrou, která byla mimo republiku na dovolené, strážníci raději přivolali RZS k vyloučení poškození zdraví. To se nepotvrdilo,  tak se mohl muž uchýlit ke spánku ve svém. Věc bude dořešena v následujících dnech.

 Dne 16.7.2019 v 23:49 hodin přistihl operátor MKDS dívku s mladíkem, jak odcházejí z náměstí, kde si vyndali hračky z bedny a zapomněli je uklidit zpět. Strážníci, kteří se dostavili na místo jim to připomněli a dvojice dala věc dopořádku.

Dne 14.7.2019 v 07:15 hodin hlídka MP kontrolovala stav spícího muže na lavičce na autobusovém nádraží. Spáč byl zcela zdráv, jen dospával prohýřenou noc. Odpoledne pak byli strážníci přivoláni  k volně pobíhajícímu koni na Cukavě, kterého si  po kontaktování odchytl jeho majitel.

Dne 12.7. 2019 v 03:35 hodin řešili strážníci po telefonickém oznámení muže, který se snažil odemknout vchod do domu a jelikož byl pod vlivem alkoholu spadl na zaparkované vozidlo. Naštěstí k žádné škodě na zdraví ani majetku nedošlo. Hlídkou byl nasměrován ke správnému vchodu, od kterého měl klíč. Před hodinou směřovali strážníci opět ne opilce, který na Petrovické ulici upadl a již nemohl vstát a jeho kamarád ho už nezvládal udržet na nohách. Městští policisté po příjezdu na místo shledali muže schopného chůze, navíc déšť, který přišel, jakoby vlil do muže nové síly, a tak pokračoval s kámošem ve své cestě.

Dne 11.7. 2019 v 09:00 hodin vyjížděli strážníci řešit situaci do jednoho panelového domu. Tam se partnerská dvojice  marně snažila o kontakt s matkou muže zmíněné  dvojice. Po příjezdu na místo se situace zklidnila a vysvětlila. Muž si vyzvedl z bytu pouze svoje osobní věci a s přítelkyní následně odešli. Těsně před jedenáctou hodinou večerní  přijali strážníci oznámení na tísňovou linku na mladíky, kteří přemisťují přenosné dopravní značky v Nádražní ulici. Za účasti městských  policistů vše uvedli do původního stavu. Tentokrát odešli pouze s domluvou.

Dne 10.7.2019 v 07:30 hodin na služebnu MP přinesl nálezce poraněného ostříže. Po vyřízení administrativy a předání zvířete na OŽP Milevsko, byl dále dravec umístěn v záchytné stanici živočichů v Makově. Za hodinu  strážníci otevřeli zaseknutý výtah s jedním pasažérem. Za pár minut po této akci asistovala hlídka MP HZS při požáru v bytě, kde před domem usměrňovali provoz. Po poledni vyřešili drobnou krádež muže v marketu Vzor na místě příkazem.

Dne 9.7. 2019 v 11:45 hodin zastavili strážníci vozidlo v Růžové ulici, řidička porušila dopravní značení a projížděla zákazem vjezdu. Za svůj výkon si vysloužila pokutu. Téhož dne ve 23:17 si obyvatel Komenské ulice stěžoval na hluk z amfiteátru Domu kultury. Na místě klid, hlídkou MP situace prověřena, zjištěno, že před chvílí dohrála kapela v rámci MILEVSKÉHO KULTURNÍHO LÉTA, kdy je posunuta vyhláškou města hodina nočního klidu.

Dne 8.7.2019 v 09:15 hodin odchytli strážníci volně pobíhajícího psa v Jeřábkově ulici a následně jej předali majiteli. Ve 20:45 hodin asistovali strážníci HZS a PČR u městské skládky, kde propukl požár.

Dne 1.7.2019 v 04:50 hodin přijali strážníci na tísňovou linku oznámení na uvízlé lidi ve výtahu domu v Komenské ulici. Muž a žena naštěstí po otevření dveří výtahu, hlídkou MP, byli zcela v pořádku. Kabinka se zastavila téměř v přízemí, zbývalo několik centimetrů. Vyproštění a poruchu na zařízení nahlásili strážníci servisní firmě.

Dne 22.6. 2019 v 20:55 hodin vyjížděli strážníci do DPS v Libušině ulici, kde na ně měl čekat obyvatel domu, jelikož ztratil klíče a nemohl se dostat do bytu. Správce nebyl k zastižení, naštěstí starší muž do příjezdu hlídky MP klíče našel a mohl si tak užívat pohodlí svého bytu.

Dne 22.6.2019 ve 12:42 hodin přijala hlídka městské policie telefonické oznámení od ženy, že již nějakou dobu slyší svého souseda, jak chroptí ve svém bazénu. Strážníci na místě od volající zjistili potřebné skutečnosti, podle kterých se rozhodli jednat, neboť byl ohroženo zdraví a život člověka. Přeskočili tedy plot a v bazénu, po odkrytí plachty viděli ležet na hladině muže. Ten byl po vytažení při vědomí, ale značně podchlazený, proto mu strážníci zajistili teplo – přikrytím dekou a okamžitě zavolali ZZS a PČR. Zdravotnická služba muže převezla do nemocnice k dalšímu ošetření.

Dne 22.6.2019 v 07:00 hodin přišlo oznámení na několik krav v obilném poli u Šibeňáku. Hlídka MP dle místní znalosti kontaktovala majitele, který přislíbil, že se o zvířata postará.

Dne 19.6.2019 v 07:44 hodin oslovil řidič vozidla v Nádražní ulici  strážníka, s tím, že u Aspasie se pokouší rozjet muž na babetě a je zřejmě opilý. Na místě městský policista uviděl v křižovatce zmíněného muže, který se právě chystal křižovatku opustit. Jak se později při kontrole ukázalo, řidič babety nebyl pod vlivem alkoholu ani jiných omamných látek, pouze při otáčení ztratil balanc a narazil do obrubníku.

Dne 15.6.2019 v 15:50 hodin přinesl poctivý nálezce na služebnu městské policie  peněženku s dosti velkou finanční hotovostí.Strážníci  kontaktovai majitelku, které zřejmě peněženka spadla ze střechy vozidla, když opouštěla parkoviště. Štěstí, že se ještě najdou lidé s takovou dávkou poctivosti.

Dne 9.6.2019 v 20:20 hodin na služebně MP upozornil milevský občan strážníky na muže sedícího ve vozovce v ulici Pod Farou. Hlídka na místě zjistila, že muž je pod vlivem alkoholu a potlučen na obočí. Strážníci zraněnému poskytli první pomoc, další, odbornou zdravotnickou, však odmítl. Následně byl předán jeho matce, kterou strážníci poučili o jeho stavu.

Dne 9.6.2019 v 01:27 hodin si všiml operátor MKDS mladíka ležícího v předzahrádce Frolla. Přivolaná hlídka městských policistů zjistila, že muž řádně „přebral“, vzbudila jej a posadila na lavičku. Jeho kamarádi, kteří mezitím přišli, se zaručili, že se o svého unaveného druha postarají.

Dne 8.6.2019 v 19:22 hodin převezli strážníci do záchytných kotců jezevčíka, který se potuloval kolem kostela na náměstí a ohrožoval dopravu. Pejsek se za chvíli setkal se svým majitelem, ten ho již usilovně hledal. Psíka má teprve pár týdnů, jak hlídce sdělil. Po vyřízení všech administrativních  nezbytností mu byl předán.

Dne 30.5.2019 v 13:00 hodin přijali strážníci oznámení na volně se potulujícího psa v ulici K.Čapka. Do příjezdu hlídky MP se oznamovatelce podařilo pejska odchytit. Strážníci již útěkáře znali z dřívějších výletů, informovali proto jeho majitele, který si po vyřízení nezbytné administrativy, pro svého mazlíčka přijel do záchytných kotců.

Dne 25.5.2019 v 06:44 hodin přijali strážníci od prodavačky na linku 156 oznámení na muže spícího ve vchodu do pekařství v centru města. Alkoholem unaveného muže hlídka MP vzbudila a nasměrovala domů.

Dne 21.5.2019 v 10:02 hodin vyjížděli městští policisté do obchodu Vzor, kde starší ženu přistihli při drobné krádeži. Tento přestupek proti majetku strážníci vyřešili na místě v příkazném řízení.

Dne 19.5.2019 v 10:00 hodin přijala hlídka MP tel. oznámení na linku 156, že v ulici Nádražní 1030, uvízla žena ve výtahu. Strážníci  na místě provedli takové úkony, aby ženu z výtahu vyprostili. Závada na  výtahu byla předána na servisnímu technikovi.

Dne 14.5.2019 v 21:44 hodin přijali strážníci oznámení na linku 156 od recepční hotelu Stadion na potyčku mužů na chodbě hotelu.  Na místo se s hlídkou MP sjeli i kolegové od PČR. Jeden agresivní a silně opilý muž skončil v poutech, když předtím kromě fyzického napadání ještě stačil způsobit škodu na zařízení pokoje. Věc si převzala PČR. 

Dne 10.5.2019 v 22:20 hodin zastavili strážníci neosvětleného cyklistu. Ten po upozornění světlo uvedl do chodu. Tentokrát odjel pouze s domluvou.

Dne 8.5.2019 v 15:59 hodin spatřil místní občan u odbočky na lesní cestu k Pytláku řidičku, která zřejmě měla v úmyslu vyhodit pytel s odpadem do lesa. Toto neučinila, protože si všimla, že na místě není sama, odjela tak i s pytlem odpadků.

Dne 7.5.2019 hodinu po poledni po stížnosti výpravčího ČD, že na lavičce čekárny spí opilý muž, vyjížděla hlídka MP toto oznámení prověřit. Na místě se podařilo strážníkům vzbudit muže, který u sebe neměl žádné doklady a komunikace s ním byla velice těžká. Nocležník nakonec odešel mimo areál nádraží, kde se posadil na lavičku. Městští policisté jej během služby ještě několikrát zkontrolovali, zda-li je v pořádku. Ve 20:56 nahlásil řidič sraženou srnu ve vozovce u bývalé skládky. Zvíře bylo ještě živé, ale do příjezdu mysliveckého hospodáře pošlo. Těsně před půlnocí si všiml operátor MKDS před klášterem stojícího vozidla, ze kterého opakovaně vybíhali členové posádky. Jejich chování se mu zdálo podezřelé. Proto na místo vyjela hlídka MP, která všechny ve vozidle zkontrolovala. Dva mladíci a jedna dívka si zde pouze krátili chvíli, k ničemu protiprávnímu nedošlo.

Dne 4.4.2019 v 14:59 hodin přijali strážníci oznámení na linku 156 na rvačku před provozovnou v centru města. Na místě, na chodníku před vstupem, se nacházel muž se zraněním na hlavě. Ošetření odmítl, tvrdil, že upadl, nic řešit nechtěl. Muž strážníkům sdělil, že se rozešel s přítelkyní, která byla také ve stejném podniku. Měli spolu spor, který řešila před hodinou hlídka PČR. Situace na místě se uklidnila, proto hlídka MP pokračovala ve své činnosti. O půl hodiny později městské policisty upozornil operátor MKDS na právě probíhající potyčku tří mužů před stejnou provozovnou. Než stačila hlídka MP dorazit na místo, tak se aktéři rozprchli dovnitř. Věc si převzala přivolaná PČR

Dne 21.3.2019 v 17:23 hodin přijali strážníci oznámení na valící se kouř z okna v bytu  přízemí  domu v centru města. Jeden ze strážníků  vzbudil přes okno muže spícího v pokoji  a po otevření oken vyhodil hořící truhlík se záclonou a polštářem ven.  Jeho kolega potom dohasil začínající požár z bytu, kam jej vpustil nájemník, ještě než odešel ven na čerstvý vzduch. Na místo se brzy dostavily všechny složky IZS. Muže převezla RZS do nemocnice.

Dne 14.3. 2019 v 15:40 hodin požádala PČR o součinnost v obchodě s potravinami, kde prodavačky přistihly muže při krádeži zboží za 20Kč,-. Strážníci s ním přestupek proti majetku vyřešili na místě v příkazním řízení.

Dne 14.3. 2019 krátce před polednem a hodinu po dvanácté odchytli městští policisté dva psy – tuláky. Dlouho se u strážníků neohřáli, neboť se brzy přihlásili jejich majitelé.

Dne 4.3. 2019 v 19:10 hodin odklízeli strážníci před městskou skládkou z vozovky sraženou srnu. Na místo byl přivolán myslivecký hospodář. Stejné oznámení MěPo řešila o den dříve „VE TMAVÝCH“.

Dne 2.3. 2019 v 16:40 hodin přijala hlídka strážníků stížnost na dva opilé mladíky, kteří slovně napadali hosty provozovny. Strážníci situaci na místě uklidnili, k pokutě v tomto případě nemuseli sáhnout.

Dne 1.3. 2019 v 09:35 hodin kontaktoval městskou policii vedoucí provozovny jednoho milevského obchodu, kde přistihli muže při drobné krádeži. Jak se při řešení ukázalo, dotyčný krádež zopakoval   téměř přesně po roce. Tehdy odcházel s poměrně tučnou pokutou, a ani tentokrát tomu nebylo jinak.

Dne 23.2. 2019 v 01:15 hodin operátor MKDS zahlédl u Frolla mladíka opřeného o zeď, evidentně mu nebylo dobře. Do příchodu hlídky MP ještě stačil obsah žaludku zvrátit na chodník. Strážníci opilého  mladíka předali do rukou jeho kamarádů, jeden z nich pozvracený chodník sám uklidil. Věc se bude ještě řešit na služebně MP.

Dne 22.2. v 21:52 hodin oznámil na tísňovou linku 156 kolemjdoucí, že na chodníku leží muž a krvácí z rány na hlavě, po konzultaci s hlídkou MP přivolal RZS, která muže odvezla do nemocnice. Strážníci, kteří se dostavili na místo, pouze řešili administrativní úkony spojené se zraněnou osobou.

Dne 22.2. v 17:10 hodin upozornil operátor MKDS strážníky na hlučnou skupinku osob v Riegrově ulici. Hlídka na místě již nezasahovala, ale byla připravená poskytnout součinnost PČR, která situaci na místě řešila.

OZNÁMENÍ NÁLEZU !!!!!

Dne 14.2. 2019 v odpoledních hodinách MP nalezla igelitovou tašku s obsahem gramofonových desek v ulici G. Svobody. Žádáme majitele věcí, ať nás v této záležitosti kontaktuje.

MP VYZÝVÁ OBČANY MĚSTA,

ABY NEKRMILI TOULAVÉ KOČKY A DODRŽOVALI TAK VYHLÁŠKU MĚSTA, ZVLÁŠTĚ V TĚCHTO DNECH, KDY SE PROVÁDÍ JEJICH ODCHYT ZA ÚČELEM KASTRACE. DĚKUJEME.

ABY UKLÍZELI EXKREMENTY PO SVÝCH PSECH. STRÁŽNÍCI VE SPOLUPRÁCI S MKDS SE V NÁSLUDUJÍCÍCH MĚSÍCÍCH BUDOU TOUTO PROBLEMATIKOU INTENZIVNĚJI ZABÝVAT.

Dne 10.2.2019 v 07:08 hodin vyjížděla hlídka MP po oznámení operátora MKDS na Husovo náměstí, kde se podle všeho opilý řidič pokoušel odjet s osobním vozidlem. Do příjezdu městské policie se toto podařilo a své vozidlo rozpohyboval směrem ven z města. Strážníci řidiče zastavili v ulici Petrovická. Z dechu muže byl cítit alkohol. Věc si na místě převzali přivolaní kolegové z PČR.

Dne 9.2.2019 v 06:00 hodin poskytli strážníci součinnost PČR, při potyčce několika mužů před provozovnou v centru města.

Dne 9.2.2019 v 01:20 hodin při kontrole města strážníci před Frollem spatřili mladíka, který měl pořezanou dlaň. Na místo již jeho kamarádi přivolali RZS. Host diskotéky si poranění způsobil sám o střep lahve. Lékař muže ošetřil na místě.

Dne 6.2.2019 v 14:30 hodin přijali strážníci oznámení na štiplavý kouř z komína jedné garáže. Při kontrole a ověřování této skutečnosti na udaném místě byl kouř již bez zápachu a světlý, podezření na pálení oleje se nepotvrdilo.

Dne 6.2.2019 v 10:37 hodin přivolala úřednice místního pracoviště státní správy hlídku MP k uklidnění situace, kde při jednání s klientem došlo k neshodám.

Dne 3.2.2019 v 11:50 hod. při kontrole města strážníci narazili v ulici E. Destinové na spadlou velkou větev z borovice, a to přes celou šíři vozovky. Překážku strážníci během chvilky odstranili za pomocí motorové pily. 

Dne 1.2.2019 v 22:35 hodin zpozoroval operátor MKDS partičku mladíků, z nichž jeden kope do krytu lampy veřejného osvětlení. Hlídka aktéra ztotožnila, a protože na krytu nedošlo k žádné škodě a mladík se dále choval slušně, byla záležitost vyřízena na místě domluvou.

UPOZORNĚNÍ !!!!

UPOZORŇUJEME TÍMTO VŠECHNY MILOVNÍKY BRUSLENÍ, ABY BYLI VELMI OPATRNÍ PŘI POHYBU NA LEDĚ RYBNÍKŮ, ŽÁDÁME HLAVNĚ RODIČE, ABY SI SVÉ RATOLESTI HLÍDALI A MĚLI O NICH ŘÁDNÝ PŘEHLED.

Dne 26.1.2019 v 02:34 hodin při kontrole města strážníci spatřili v ulici Nádražní u Aspasie kontejner ve vozovce. Po chvilce pátrání odkud nádoba na odpad pochází, jej vrátili zpět na jeho původní místo.

Dne 25.1. 2019 v 23:05 hodin poskytli strážníci kolegům z PČR součinnost, když prověřovali oznámení na problémového hosta v jednom baru v centru města. Na místě hlídka MP zasahovat nemusela, muž z podniku již odešel, pouze byl venku řádně poučen.

Dne 24.1.2019 v 15:01 hodin vyjížděla hlídka MP k Suchanovu rybníku, kde se dva školou povinní chlapci pokoušeli měřit sílu ledu pomocí kladívka a pilky. Naštěstí byli jenom u kraje. Strážníci školáky z ledu vykázali a poučili o nebezpečnosti jejich počínání. Hlídka se k rybníku ještě několikrát vrátila, aby se přesvědčila, že se kluci nevrátili.

Dne 13.1.2019 v 00:50 hodin po oznámení nájemníka bytu  poskytovala hlídka administrativní pomoc, tím, že oznámila příslušnému odboru zatékání střechou až do pokoje nájemníka. Strážníci vše zdokumentovali, krom oznámení a poskytnutí několika nádob nemohli však více pomoci.  Bohužel vlivem tání sněhu na střeše a vytrvalejšímu dešti došlo na několika místech k  prosaku vody.

Dne 10.1.2019 v 00:37 hodin upozornil řidič městskou policii na vyvrácený strom ve vozovce před odbočkou na Pytlák. Hlídka vyjela na místo zjistit rozsah vývratu, přičemž  strom se jí podařilo z vozovky celý odstranit.

Dne 9.1 2019 v 16:15 hodin na služebnu přišel nahlásit tatínek dvou dětí, že se jim ztratily dvoje boby, odstavené ve vestibulu knihovny. Strážníci po shlédnutí záznamu z MKDS už věděli, kdo a kam boby odnesl. Jelikož jde o nezletilé osoby, po poučení jejich rodičů, byla věc  oznámena na sociální odbor. Boby už opět používají oprávnění majitelé.

Dne 7.1.2019 v 21:20 hodin přijali strážníci oznámení od ženy na slovní obtěžování cizím mužem před jejím domem. Na místě se toto potvrdilo.  Muž byl vykázán z pozemku oznamovatelky a uklidněn odjel vozem taxi domů.