O městské policii

Městská policie Milevsko je výkonným orgánem místní samosprávy, který zřídilo v roce 1992 Zastupitelstvo města Milevska obecně závaznou vyhláškou č. 5, o městské policii. Městská policie je tu proto, aby zabezpečovala místní záležitosti veřejného pořádku na území našeho města. Naším společným cílem je, aby sloužila všem občanům, ty slušné aby ochraňovala a narušitele pořádku trestala. K tomu, abychom mohli své úkoly plnit co nejlépe, potřebujeme vaši spolupráci a pomoc. Každý z vás má právo se na strážníky obrátit se žádostí o pomoc a naši strážníci vám rádi požadovanou pomoc poskytnou – podají Vám informace, kde se nacházejí instituce města nebo jiné hledané adresy, přivolají odbornou pomoc, zneškodní útočníka nebo zadrží pachatele, pomohou zajistit klid, odchytnou toulavé zvíře, ... Chceme dělat maximum pro to, abyste s našimi službami byli spokojeni. Jsme tady pro Vás.

V současné době pracuje u Městské policie Milevsko celkem 11 strážníků. Pro řádný výkon služby jsou strážníci pravidelně každé 3 roky přezkušováni komisí Ministerstva vnitra. K výcviku městské policie také patří účast na nejrůznějších seminářích a školeních, zaměřených na právo a další problematiku týkající se přímého výkonu služby. Mezi ně například patří zdravotní kurz, výcvik sebeobrany, školení práce s motorovou pilou, záchrana tonoucích, psychologická školení, psovodské zkoušky, odchyt toulavých zvířat atd. Každý strážník musí pravidelně absolvovat dvakrát za rok cvičné střelby ze služební zbraně.

Městská policie disponuje osobním automobilem Peugeot Partner Tepee, vybaveným výstražným majákem s megafonem, přídavnými zábleskovými světly, radiostanicí MOTOROLA CM 160 s dosahem cca 50 Km a přívěsným vozíkem s převozním kotcem na odchycená zvířata. Vozidlo MP je dále vybaveno technickými prostředky k zabránění odjezdu motorových vozidel, vyprošťovací sekerou, motorovou pilou, hasicím přístrojem, nadstandardní lékárničkou pro poskytnutí první pomoci, reflexními vestami, stavěcími terči, halogenovými baterkami a bezpečnostními pomůckami pro odchyt volně pobíhajících zvířat včetně ochranného obleku proti prokousnutí, který slouží k ochraně strážníků. Pro komunikaci mezi služebnou, služebním vozidlem a jednotlivými strážníky jsou využívány vysílačky Motorola CP140 a Motorola CP 180 s uzavřeným okruhem. K dispozici máme i tísňovou linku 156.

Strážníci jsou vyzbrojeni služebními pistolemi Glock 17, ráže 9 mm Luger. Z další výbavy Městské policie lze ještě jmenovat kompletní vybavení pro odchyt toulavých zvířat (speciální odchytové sítě, odchytová tyč, kleště na malá zvířata, hák na plazy, rukavice a oblek proti prokousnutí, sklopná past, mobilní klece, obojky, vodítka, náhubky, zklidňující sedativa), vysílačky Motorola, mobilní telefon, digitální kamera, minikamera, fotoaparát, záznamové zařízení, alkohol tester, hlukoměr.