Městská rada 14. března 2018

Publikováno: 20.3.2018

• Dotační program města – Rada schválila poskytnutí finančních prostředků z městského dotačního programu „Práce s mládeží a ochrana přírody“. Plně přitom respektovala návrh komise životního prostředí, seznam úspěšných uchazečů o dotace je k dispozici na stránkách města. Rozděleno tak bylo 80 tis. Kč v oblasti práce s mládeží a 30 tis. Kč v oblasti ochrany přírody.
  • Osvětlení náměstí – Rada města rozhodla zadat zakázku na rekonstrukci veřejného osvětlení na náměstí E. Beneše. Ze tří nabídek byla nejvýhodnější nabídka městského podniku Služby Města Milevska za částku 977 tis. včetně DPH. Jde o výměnu zbývajících původních světel v prostoru náměstí, podél hlavní silnice.
  • Oprava chodníků – Bylo rozhodnuto, že chodníčky ve vnitrobloku na Starém sídlišti budou opraveny novým asfaltovým povrchem. Na doporučení odborníků bylo zejména s ohledem na spád upuštěno od původního provedení jako mlatové cesty. Práce provedou Služby Města Milevska za 1.356 tis. Kč.
  • Pronájem restaurace – Hodnotící komise doporučila radě města po vyhodnocení opakovaného záměru na pronájem restaurace v č. p. 1, v budově knihovny, uzavřít nájemní smlouvu se společností REST-MILEVSKO s.r.o. Rada následně uložila ještě dále upřesnit s budoucím nájemcem podmínky smlouvy, a tedy provozu restaurace.
  • Žádost o dotaci – Jihočeský kraj vyhlásil dotační program na podporu konceptu Smart City. Rada souhlasila s podáním žádosti o dotaci na projekt „Živé Milevsko – Regionem na elektrokole“. Pokud budeme úspěšní, získáme čtyři nabíjecí stanice pro elektrokola (Milevsko, Chyšky, Bernartice, Kovářov) a 8 elektrokol na zřízení malé půjčovny pro návštěvníky i občany Milevska.