Městská rada 16. srpna 2017

Publikováno: 22.8.2017

Rada města se sešla v předposlední srpnový den, projednala a rozhodla i toto:

• Veřejné osvětlení – V letošním roce provedla společnost EON rekonstrukce svých rozvodů v ulicích Sibiřská, kpt. Jaroše a Sadová. Město na to navázalo výměnou vodovodu, nyní dojde také v režii města na úpravu chodníků a obnovu veřejného osvětlení. Rada města proto rozhodla zadat zakázku na nové veřejné osvětlení městské společnosti Služby města Milevska. Dojde ke kompletní výměně všech rozvodů a 38 svítidel, ulice budou osazeny velmi kvalitními LED svítidly Schréder Pilzeo, které by pak měly postupně nahradit stará svítidla v celé této městské zóně. Cena zakázky je 1.102 tis. Kč bez DPH. Celá akce bude dokončena v začátku příštího roku, kdy ulice dostanou nový asfaltový povrch.
  • Výpůjčka prostor – V budově městské knihovny byly dlouhodobě nepronajaté místnosti v přízemí (vlevo ve vstupní chodbě do Galerie M). Ty teď budou sloužit právě městské knihovně jako malá učebna – hlavně pro akce na podporu čtenářství pro malé skupiny do 15 osob. Rada města schválila výpůjčku těchto prostor knihovně na dobu neurčitou.
  • Podnikatelský park – Rada města na základě výsledku výběrového řízení rozhodla uzavřít smlouvu o dílo na zpracování projektové dokumentace na přístupovou komunikaci a inženýrské sítě pro akci „Podnikatelský park Milevsko“, která se připravuje v zóně Dukelská. Projekty pro město zpracuje společnost BUILDING-INVESTMENT s.r.o., Doubravice.
  • Studie na rekonstrukci – Rada schválila zadávací podmínky pro studii na celkovou rekonstrukci budovy čp. 1 – městské knihovny. Pro budovu byl již zpracován povinný stavebně historický průzkum, v loňském roce byla provedena rozsáhlá rekonstrukce střech. Nyní bude osloveno pět architektů, kteří připraví záměr na celkovou rekonstrukci interiérů. Ta musí vyhovět především požadavkům knihovny a galerie, velmi důležité je pro veřejnou budovu také vyřešení problému bezbariérového přístupu a řešit se bude i možné využití nově přístupných půdních prostor. Autor vítězné studie pak bude pověřen přípravou projektové dokumentace
  • Rekonstrukce kuchyně – V budově základní školy v Komenského ulici probíhá v čase prázdnin obnova klimatizace ve školní kuchyni. Protože v průběhu prací vyvstala potřeba dalších souvisejících stavebních úprav, souhlasila rada města s nezbytným navýšením rozpočtu akce a s využitím fondů školy pro financování těchto navýšení.