Městská rada 18. října 2017

Publikováno: 30.10.2017

Z projednaných záležitostí:

• Studie infrastruktury – rada rozhodla o zhotovení projektové dokumentace na infrastrukturu v plánované lokalitě ulice Blanická – jde především o řešení kanalizace splaškové i dešťové, která zde zatím není řešena.
  • Studie na prostor u „Spořitelny“ – byla schválena studie architekta Chvojky (autor řešení ve „Vzoru“) na revitalizaci prostoru mezi budovami spořitelny a městské policie, který by měl v budoucnu být upraven pro potřeby veřejnosti i jako zázemí pro návštěvníky infocentra a muzea.
  • Publikace o městě – rada města rozhodla zadat Milevskému muzeu přípravu reprezentační publikace o městě. Ta nastoupí na místo monografie vydané v jubilejním roce 2014, která už není k dispozici v dostatečném množství. Kniha vyjde v roce 2018 a půjde o výrazně obrazově orientovanou publikaci.
  • Volba jednatele – rada města zvolila do funkce jednatele společnosti SPOS Milevsko s.r.o. pana Ing. Ivana Radostu, který bude společnost řídit do doby, než bude ustaven jednatel na základě výběrového řízení.
  • Zrušení přechodu – rada města vyjádřila nesouhlas s odstraněním přechodu u bývalé Madety (odehrálo se v režii Ředitelství silnic a dálnic) a uložila vedení města projednat možnost obnovy.