Městská rada 20. září 2017

Publikováno: 29.9.2017

Rada města se sešla po třech týdnech, projednala 25 záležitostí a rozhodla mimo jiné:

• Údržba pěších tras – město Milevsko uzavře na základě rozhodnutí rady města trojstrannou dohodu s místním odborem Klubu českých turistů a základní organizací ochránců přírody o společné péči o pěší trasy v blízkosti Milevska. Jde o vyhlídkový okruh, přírodně krajinářský okruh, část zelené a červené turistické trasy na území města. Údržbu tras a vybavení na nich zajistí město, kontrolu stavu a značení turisté, ochránci přírody budou pečovat o informační tabule na vyhlídkovém okruhu.
  • Rekultivace skládky – rada města rozhodla zadat zpracování projektové dokumentace na rekultivaci 3. etapy (v současnosti se skládkuje do druhé ze tří kazet této etapy) skládky Jenišovice společnosti Projekta Tábor. Tato firma připravovala všechny předchozí projektové dokumentace v celém objektu skládky. Záměr zahrnuje i přípravu navýšení kapacity 3. etapy skládky proti původnímu projektu, tak aby bylo zastavěné území maximálně využito.
  • Chodníky v Sibiřské – rada města rozhodla zadat opravu chodníků v ulicích Sibiřská, Kpt. Jaroše, Sadová. Službám Města Milevska, které nabídly nejnižší cenu ze všech poptávaných firem, konkrétně za 1.112 tis. Kč včetně DPH. Práce proběhnou v roce 2017 (Sibiřská a Sadová) a částečně v počátku roku 2018 (Kpt. Jaroše).
  • Navýšení příspěvků – v důsledku nařízení vlády, které vešlo v platnost od poloviny roku 2017 a upravuje platy zaměstnanců ve veřejné sféře, bylo nutno navýšit rozpočty městských příspěvkových organizací. Rada proto schválila dodatečný příspěvek pro muzeum, knihovnu, Dům kultury, základní školy, celkově jde o částku 345 tis. Kč.
  • Mobilní telefony – městský úřad provedl výběrové řízení na dodavatele služeb pro mobilní telefony. Vítězem veřejné zakázky se stala společnost O2 Czech Republic, která poskytovala městu tyto služby i v předchozím období. Rada proto rozhodla s O2 uzavřít rámcovou smlouvu, která bude platit následujících 24 měsíců.