Městská rada 22. listopadu 2017

Publikováno: 30.11.2017

Bylo projednáno 26 záležitostí, mezi nimi:

• Návrh rozpočtu – rada projednala a doporučila zastupitelstvu schválit návrh rozpočtu na rok 2018. Návrh předpokládá příjmy ve výši 178,3 mil. Kč a výdaje ve výši 182,6 mil. Kč. Rozpočet určuje také plán hospodářské činnosti města, kde předpokládá výnosy 27,1 mil Kč. a náklady 26,7 mil. Kč.
  • Místní hromadná doprava – radou města byla schválena Smlouva o veřejných službách v přepravě cestujících, na jejímž základě bude MHD v Milevsku provozovat současný dopravce ČSAD Autobusy České Budějovice. Ten se jako jediný přihlásil na dříve vyhlášenou veřejnou zakázku. Smlouva je uzavřena na pět let počínaje rokem 2018 a roční úhrada z městské kasy za tyto služby představuje téměř 900 tis. Kč
  • Nová výstavba – soukromý investor, který chce na okraji města ve Švermově ulici budovat rodinné i bytové domy, požádal o souhlas s vybudováním připojujícího chodníku a sítí na pozemku ve vlastnictví města. Rada záměr doporučila, souhlas s provedením stavby na pozemku města však musí vydat až zastupitelstvo.
  • Ochrana osobních údajů – rada se seznámila s plánem opatření, které musí město i všechny jeho organizace v roce 2018 naplnit, aby správně reagovali na nařízení Evropské unie (tzv. GDPR) regulující nakládání s osobními daty. Výchozím krokem je zpracování analýzy současného stavu nakládání s tímto druhem dat. Problematika bude pro město i jeho organizace řešena společně.
  • Výběrové řízení – rada města v působnosti jediného společníka SPOS MILEVSKO rozhodla vyhlásit výběrové řízení na obsazení funkce jednatele této městské společnosti spravující sportovní zařízení.