Městská rada 28. února 2018

Publikováno: 5.3.2018

• Zemědělské pozemky ve Velké – v okolí místní části Velká byla úspěšně ukončena tzv. komplexní pozemková úprava. V důsledku toho musí město aktualizovat smlouvy o pachtu zemědělsky využívaných pozemků tak, aby odpovídaly současnému stavu v katastru nemovitostí. Rada proto vyhlásila záměr na propachtování 39,1 ha pozemků pro Zemědělské družstvo Milevsko (dosud tyto pozemky dlouhodobě užívalo) a 1,5 ha pro soukromého zemědělce. Pachtovné bude minimálně 3.000 Kč za hektar a rok.
  • Švermova ulice – v návaznosti na rozhodnutí zastupitelstva o zařazení třetí a závěrečné etapy rekonstrukce Švermovy ulice do letošního rozpočtu, rada rozhodla o uzavření smlouvy na provedení prací s firmou SWIETELSKY, závod České Budějovice. Tomuto rozhodnutí předcházelo výběrové řízení s elektronickou aukcí, která přinesla významný efekt ve vysoutěžené ceně. Celá akce začne v polovině května a městskou pokladnu přijde na 20,4 mil. korun.
  • Domovní měřidla – dobrý výsledek přinesla i další veřejná zakázka na dodávku domovních měřidel tepla. Rada města schválila uzavření smlouvy s firmou Kamstrup A/S, Praha za částku 970 tis. Kč (předpoklad rozpočtu byl 1.200 tis. Kč). Těmito 134 měřidly budou osazeny městské bytové domy.
  • Památník legií – rada města se seznámila se stanoviskem hodnotící komise, posuzující návrhy na výtvarné řešení památníku české a československé státnosti spojeného s poctou legionářům z regionu Milevska. K dispozici bylo celkem pět návrhů, nejlépe hodnocený návrh výtvarnice Pauliny Skavové však výrazně přesahoval svou finanční náročností vymezené prostředky v rozpočtu města. Rada města proto v souladu s doporučením komise odložila vybudování památníku v prostoru před základní školou v Komenského ulici až na dobu, kdy dojde ke konečné úpravě celého prostranství. Jeho podoba vzejde z právě dokončované územní studie pro oblast Komenského ulice.