Městská rada 30. srpna 2017

Publikováno: 5.9.2017

Rada města se sešla v předposlední srpnový den, projednala a rozhodla i toto:

• Turistická oblast Toulava – město uzavře smlouvu s turistickou oblastí Toulava (Táborsko, Bechyňsko, Sedlčansko, Milevsko, Sedlecko-Prčicko, Mladovožicko, Soběslavsko) o poskytování služeb tzv. destinačního marketingu, především v oblasti společné propagace regionu, stejně jako všechna větší města v Toulavě zapojená. Roční úhrada za služby bude 25 tis. Kč. Milevsko je v Toulavě zapojeno od počátku, stejně jako Svazek obcí Milevska. Více o aktivitách turistické oblasti lze zjistit na www.toulava.cz.
  • Změna katastru – obec Zhoř požádala Milevsko o úpravu hranic katastru. Jde o relativně malé území na rozmezí katastrů Klisín (Milevsko) a Březí (Zhoř). Rada změnu zastupitelstvu, do jehož kompetence takové rozhodnutí náleží, doporučila.
  • Památník legionářům – rada města schválila návrh na vybudování památníku legionářům regionu Milevska. Památník, který bude umístěn před základní školou v Komenského ulici, bude současně připomínkou stého výročí vzniku Československa. Na začátku října bude vyhlášena výtvarná soutěž, v první polovině roku 2018 pak bude vítěz soutěže návrh realizovat tak, aby památník mohl být odhalen při říjnových jubilejních oslavách.
  • Směny pozemků – rada doporučila zastupitelstvu schválit návrhy na směny pozemků:
    • Pozemky města mezi klášterem a střelnicí za pozemky Premonstrátů v Masarykově ulici a cestu k ZVVZ, směna bez doplatku.
    • Směna soukromého pozemku v centru Dmýštic za pole v blízkosti obce, směna s doplatkem města ve výši 590 tis. Kč., jde o strategický pozemek nutný pro další rozvoj obce.
    • Směna státních pozemků pod skládkou Jenišovice za polní pozemky v blízkosti Dmýštic a Něžovic, směna s doplatkem města ve výši 3,2 mil. Kč, město však přestane platit státu nájem, který nyní ročně představuje cca 660 tis. Kč.
  • Hřbitov – rada vzala na vědomí výsledek výběrového řízení na provedení havarijních opatření na městském hřbitově, do kterého se bohužel nepřihlásil žádný zájemce. Výběrové řízení na zakázku související s řešením problému spodních vod se bude opakovat tak, aby opatření mohla být provedena co nejdříve v roce 2018.