Zastupitelstvo 13. prosince 2017

Publikováno: 22.1.2018

• Rozpočet – Zastupitelé schválili rozpočet na rok 2018 a navazující střednědobý výhled včetně s tím související provozní půjčky společnosti SPOS. Celkové příjmy města včetně hospodářské činnosti jsou plánovány na 205 mil. Kč.
  • Odpady a voda – byla schválena vyhláška o místním poplatku za odpady, která zachovává dosavadní výši poplatku (456 Kč) jako jednoho z nejnižších v kraji. Cena vody se zvyšuje o 2,5 %, což představuje nárůst o 1,50 Kč za kubík. Současně se zvyšuje nájem městu od společnosti ČEVAK na 7.748.000 Kč ročně.
  • Prodej pozemků – zastupitelé schválili vyhlášení záměru na prodej částí pozemků o výměře 552 m2 společnosti VEBA PLYN (pozemky na okraji města při výjezdu na Tábor). Současně bylo rozhodnuto, že dojde ke zpětnému finančnímu vypořádání využívání těchto pozemků společností.