Zastupitelstvo města 1. listopadu 2017

Publikováno: 21.11.2017

• Rozpočtový výhled – zastupitelé schválili aktualizaci střednědobého rozpočtového výhledu na roku 2017-2019, v něm konkrétně aktualizaci roku 2018. Jde o nutný přípravný krok pro schválení rozpočtu na rok 2018.
  • Dotační programy města – byly jako každoročně vyhlášeny dotační programy města na rok 2018 – pro podporu v oblasti sportu v celkovém objemu 4.550.000 Kč, pro sociální oblast v celkovém objemu 340.000 Kč.
  • Směny a nákupy nemovitostí – zastupitelstvo schválilo směnu pozemků s doplatkem se soukromým vlastníkem ve Dmýšticích (objekt školy v centru obce), směnu s doplatkem na skládce v Jenišovicích (s Českou republikou, tedy státem zastoupeným Státním pozemkovým úřadem) a nákup pozemků v prostoru před vlakovým nádražím (od českých drah a podniku Paliva Písek).
  • Fond rozvoje bydlení – zastupitelstvo z důvodu pochybností o oprávnění města poskytovat půjčky rozhodlo v roce 2017 nevyhlašovat výběrové řízení na poskytování finančních prostředků z Fondu rozvoje bydlení.