Vyhlášení nouzového stavu Vládou ČR dne 12.3.2020

Publikováno: 12.3.2020

Dokumenty a rozhodnutí týkající se krizových opatření naleznete níže - aktualizováno 08.04.2020

Znovu otevřena sběrná místa, kompostárna a skládka

Vážení občané,

rozhodnutí vlády ČR umožnilo znovuotevřít sběrná místa a kompostárny a další provozy, po konzultaci s bezpečnostní radou města bude kompostárna, sběrný dvůr Dukelská a areál skládky Jenišovice uveden do běžného provozu, v běžných otevíracích dobách, od úterý 14.4.2020. Provoz veřejných WC na autobusovém nádraží zůstává zatím v omezeném režimu s provozní dobou PO – PÁ 7:00 – 15:30, SO – NE zavřeno, z důvodu omezení kontaktu zatím poplatku.

David Lukeš, jednatel SMM

Zrušeno omezení úředních hodin Czech POINT

Oznamujeme občanům, že bylo zrušeno omezení úředních hodin kontaktních míst Czech POINT pro veřejnost. Pro tato místa tedy platí úřední hodiny v rozsahu:

Pondělí 8:00 - 11:30         12:15 - 17:00

Středa  8:00 - 11:30         12:15 - 17:00

Pátek    8:00 - 11:30         12:15 - 13:00

V budově na náměstí se jedná o kontaktní místo – matrika (Bc. Randová, J. Hrochová), v budově Sažinova o kontaktní místo – živnostenský úřad (Ing. Weber, I. Nováková).

U ostatních  agend platí omezení úředních hodin v rozsahu Pondělí, Středa 09:00-10:30 a 14:00-15:30.

Vstup do úřadu je stále omezen. Prosíme občany o odpovědné chování vůči sobě, ostatním klientům i zaměstnancům úřadu a zachovávání rozestupů.

Ošetřovné pro OSVČ

Veškeré informace k poskytování ošetřovného včetně podacího formuláře a návodu k jeho vyplnění lze nalézt na webových stránkách Ministerstva průmyslu a obchodu.

Odkaz na stránky MPO k vyplácení ošetřovného pro OSVČ:
https://www.mpo.cz/cz/podnikani/zivnostenske-podnikani/osetrovne-pro-osvc---vyzva-i--253750/

Odpuštění nájmu živnostníkům a firmám za měsíc duben 2020

Rada města na svém zasedání dne 30.3.2020 rozhodla odpustit nájemné za měsíc duben 2020 subjektům (živnostníkům a firmám), které mají v nájmu prostory sloužící podnikání, jejichž vlastníkem je město Milevsko, a které mají zakázaný, popř. omezený provoz, z důvodu mimořádných opatření a vládních nařízení v souvislosti s nepříznivým vývojem epidemiologické situace ve výskytu onemocnění COVID-19.

Noví občánci narození v roce 2019

Rada města Milevska schválila dne 30.03.2020 svým usnesením č. 133/20 prodloužení termínu podání žádosti o poskytnutí finančního daru na podporu rodičovství týkající se dětí narozených v roce 2019, a to do 30. září 2020.

Zasedání krizového štábu ORP Milevsko dne 30.03.2020

V pondělí 30.03.2020 na MěÚ Milevsko proběhlo další zasedání krizového štábu ORP. Hlavními body jednání bylo zejména zajištění ochranných osobních prostředků (pro IZS, zdravotní a sociální služby), policie informovala o klidné situaci ve městě, drobné prohřešky jsou řešeny na místě. Členové JSDH dezinfikují nákupní vozíky v obchodech. Ředitelka Sociálních služeb města Milevska připomněla povinnost vyčlenění lůžek pro případné klienty v karanténě nebo pozitivně testované, uvedla, že obdržely již druhou zásilku ochranných osobních prostředků, mezi klienty rozdávají šité látkové roušky, provádějí častou dezinfekci, dbají zvýšené hygieny, měří teplotu klientům i zaměstnancům a zdůraznila, že někteří klienti domova současnou situaci špatně psychicky zvládají. Závěrem byla podána informace, že Nemocnice Písek dnes otevírá odběrové místo v souvislosti s pandemií Covid-19. Dle nám dostupných informací nedošlo k navýšení počtu pozitivně testovaných osob v našem městě.

Informace k nakládání s odpady v době COVID 19

Vážení spoluobčané,
je důležité, aby domácnosti v karanténě (nebo domácnosti s potvrzeným onemocněním COVID-19) svůj veškerý odpad (včetně použitých roušek a kapesníků) ukládaly do pytlů a zavázané pytle odkládaly výhradně do směsného komunálního odpadu. Plastové pytle by měly mít minimální tloušťku 0,2 mm. Po naplnění pytel by měl být pevně zavázán a na povrchu ošetřen desinfekčním prostředkem. Jsou-li použity pytle z tenčího materiálu, je třeba takové obaly zdvojit. Plastový pytel by pak měl být vložen do druhého pytle a zavázán. Povrch vnějšího pytle by měl být ošetřen desinfekčním prostředkem a zavázaný pytel až poté dán do běžného kontejneru na směsný odpad.

Pro domácnosti, které nejsou v karanténě nebo nejsou přímo infekční, se nic, ani v třídění odpadů, nemění.
Stanovisko SZÚ
Doporučení MŽP

Informace o uzavírce sběrného dvora v ul. Dukelská, kompostárny v ul. Sažinova a omezení provozu skládky a sběrného dvora Jenišovice

Vážení obyvatelé města Milevska,
po konzultaci s bezpečnostní radou města se zavádí tato opatření:

Z hygienických důvodů se do odvolání uzavírá sběrný dvůr v ul. Dukelská a areál kompostárny v ul. Sažinova
Z hygienických důvodů se do odvolání omezuje provoz areálu skládky a sběrného dvora Jenišovice takto:
Pracovní dny     8:00 – 14:00
Sobota               zavřeno
Neděle               zavřeno


Předem děkuji za pochopení
David Lukeš
jednatel SMM

Služba rozesílání informačních SMS zpráv občanům „INFOKANÁL MILEVSKO“

Vážení spoluobčané,
město Milevsko již řadu let poskytuje službu rychlého rozesílání SMS zpráv občanům „INFOKANÁL MILEVSKO“. V minulosti byla tato služba několikrát občanům nabízena. V současné situaci je to jeden z rychlých nástrojů města k předávání informací. Kdo by měl zájem o registraci v tomto systému, klikněte zde pro podrobnosti a registraci.

Životní jubilea

Město Milevsko oznamuje, že po dobu trvání nouzového stavu jsou zrušeny gratulace jubilantům /80, 85, 90 a více let/ spojené s osobní návštěvou.

Upozornění České pošty

Česká pošta Milevsko oznamuje, že s platností od 19. 3. 2020 bude mít ve všední dny /pondělí – pátek / otevřeno pouze do 16:00 hodin a v sobotu bude zcela uzavřena.

Vážení spoluobčané,
na základě nového nařízení vlády platí pro všechny občany povinné zakrytí obličeje ve veřejných prostorách. Toto nařízení vstupuje v platnost od půlnoci 18.3.2020. Dále je nově vymezen čas pro nákup seniorů nad 65 let v obchodech s prodejní plochou nad 500 metrů čtverečních a to od 8 do 10 hodin.
Vyzýváme všechny k dodržování těchto pravidel a vzájemné ohleduplnosti.
Děkujeme

Upozornění k platbám za místní poplatky v nouzovém stavu

S ohledem na blížící se splatnosti místních poplatků (ze psů a za odpady) žádáme poplatníky, aby v tuto chvíli upřednostnili platbu bankovním převodem. Pro více informací k platbám se obracejte na správce poplatku p. Pavlínu Zděnkovou, telefon 382 504 132 nebo e-mail pavlina.zdenkova@milevsko-mesto.cz, a to i v době mimo úřední hodiny.

Možnost zakoupení roušek pro občany

Firma MIBA – domácí práce, Milevsko nabízí:

  • bavlněné dvouvrstvé roušky k opakovanému použití
  • ihned k odběru
  • materiál – 100% bavlna + gumička
  • praní až na 95°C, potom přežehlit
  • k dispozici i menší velikosti pro děti
  • cena 40 Kč/ks
  • objednávky e-mailem: info@mibaczech.cz nebo SMS na tel. 732 438 123
  • osobní odběr – Milevsko, Blatná ulice (směr na Kovářov, za benzinou)

Při větším odběru možnost zaslání

Mateřské školy v Milevsku

Od pondělí 16. března 2020 budou až do odvolání, tedy nejméně po dobu 14 dnů, uzavřeny všechny mateřské školy zřizované městem Milevskem.

„Toto opatření činíme na základě doporučení Krajské hygienické stanice v souvislosti s prevencí šíření nákazy koronavirem. Jsme si vědomi problémů, které některým lidem přinese, avšak zdraví občanů musí být vždy na prvním místě. V současnosti jsou školky v provozu v prázdninovém režimu. Jako možné riziko vnímáme právě návrat rodin s dětmi z dovolených v zahraničí po jarních prázdninách. "

O dalších změnách budeme informovat. Rodiče v tomto případě mají nárok na ošetřovné při péči o dítě do 10 let z důvodu uzavření dětského výchovného zařízení. Potvrzení vydává ředitel školy.

Jednání pracovní skupiny krizového štábu ORP Milevsko dne 13.3.2020

V návaznosti na vyhlášení nouzového stavu Vládou ČR a v součinnosti s Krajským úřadem Jihočeského kraje svolal starosta města Ing. Ivan Radosta na dnešní dopoledne jednání pracovní skupiny krizového štábu obce s rozšířenou působností.

Pracovní skupina krizového štábu bude realizovat opatření vyplývající z vládního usnesení. Nouzový stav je vyhlášen od čtvrtka 12.03.2020 od 14:00 hodin na dobu 30 dnů. Město současně přijímá i další opatření k omezení šíření nákazy koronavirem Covid-19, a to jak na úrovni města, tak i u příspěvkových organizací.

Současně vyzýváme občany města, aby zvážili nezbytnost osobního jednání na městském úřadě a případně jej odložili nebo využili formu elektronické komunikace (e-mailem, telefonem, poštou). Vstup pro veřejnost do budov městského úřadu bude pouze v úředních hodinách. Provoz podatelny je zajištěn v neomezeném režimu, pro vstup mimo úřední hodiny použijte zvonek u hlavních vchodů. Po dobu těchto opatření bude možné používat pro vstup do budov městského úřadu pouze hlavní vchody (budova nám. E. Beneše – vstup z náměstí, budova Sažinova ulice – vstup od hlavní silnice).

Stránky Ministerstva zdravotnictví

Ministerstvo zdravotnictví spustilo nové webové stránky týkající se onemocnění: https://koronavirus.mzcr.cz/

Veřejnost zde najde všechny důležité kontakty, doporučené postupy, informace pro zdravotníky, informace pro zaměstnance a zaměstnavatele, vydaná opatření a doporučení, tiskové zprávy a aktuality, dále také vývoj ve světě a přehled států s vysokým rizikem přenosu nákazy, a potřebné materiály ke stažení.

Dokumenty z 8.4.2020

Dokumenty ze 31.3.2020

Dokumenty ze 25.3.2020

Dokumenty ze 24.3.2020

Dokumenty ze 20.3.2020

Dokumenty ze 17.3.2020

 
Nalehava_vyzva_obcanum.pdf (PDF)
Vytvořeno: 17.3.2020

Dokumenty ze 16.3.2020

 
Vyjádření ČEVAK a.s..pdf (PDF)
Vytvořeno: 16.3.2020

Dokumenty ze 14.3.2020

 
ROZHODNUTÍ DK Milevsko 14-03-2020.pdf (PDF)
Vytvořeno: 14.3.2020

Dokumenty ze 13.3.2020