Sčítání lidu, domů a bytů 2021

Publikováno: 17.2.2021

První fáze – online – od 27.3. do 9.4.
Lidé se budou moci sečíst přes webovou nebo mobilní aplikaci bezpečně z pohodlí domova, bez nutnosti dalšího kontaktu se sčítacím komisařem. Jedinou podmínkou online sečtení je přístup k internetu.

Druhá fáze – tištěný formulář – od 17.4. do 11.5.
Klasický listinný formulář je připraven pro ty, kteří se nezúčastní sčítání eletronicky. Za velmi přísných hygienických opatření ho občan získá od sčítacích komisařů spolu s odpovědní obálkou. Vyplněné formuláře bude možné zdarma vhodit do jakékoliv poštovní schránky, nebo odevzdat na kontaktním místě sčítání.

Sčítání lidu, domů a bytů se koná jednou za deset let. Na našem území se koná pravidelně už od roku 1869. Údaje o veškerém obyvatelstvu, jeho rozmístění, demografických, sociálních a ekonomických charakteristikách, složení a způsobu bydlení pomáhají v mnoha sférách – například při plánování dopravy, kapacit ve zdravotnických zařízeních, domovech pro seniory nebo školkách i při tvorbě územních plánů či výjezdech hasičů.

Veškeré informace o Sčítání 2021 jsou dostupné na stránkách www.scitani.cz, infolince 274 056 789 a e-mailu dotazy@scitani.cz.

Sčítání nezajišťují obce ani městské části, ale Český statistický úřad ve spolupráci s Českou poštou.