VÝZVA K OBČANŮM MĚSTA

Publikováno: 15.10.2020

Vážení spoluobčané,

vzhledem k nepříznivému vývoji nákazy Covid 19 na území našeho města, vás žádáme o maximální dodržování uvedených hygienických opatření a zásad.

Nošení roušky. Nošením roušky nejenom snížíme riziko přenosu nákazy, ale předejdeme tak možné karanténě při kontaktu s nakaženou osobou a tím i omezení našeho aktivního života.

Nepřibližovat se k cizím lidem na blíže než 2 metry. Například fronty v obchodech, kontakt v zaměstnání atd..

Větrat. Ředíme tak množství viru v prostředí, které vdechujeme.

Bezkontaktní životní potřeby. Nedotýkat se lidí a věcí, které nejsou naše, když to není nutné. Umýt si nebo desinfikovat ruce, popřípadě použít jednorázové rukavice. Upřednostnit platbu platební kartou.

Desinfikovat sdílené předměty (kliky, madla, klávesnice atd).

Udržovat se v dobré fyzické kondici, chodit na čerstvý vzduch, začlenit do jídelníčku potraviny s větším počtem vitamínů. Udržovat dobrou psychickou kondici – komunikovat telefonicky či elektronicky s přáteli, známými a příbuznými, hlavně s těmi dříve narozenými.

Chovat se zodpovědně při pozitivním nálezu COVID nebo při karanténě. Maximálně se izolovat před nenakaženými lidmi (bezkontaktní předávání jídla, vymezený čas v koupelně s následným vyvětráním a omytím povrchů, oddělené osobní věci).

Děkujeme.