Upozornění

Upozornění

Přerušení dodávky elektrické energie v říjnu

Z důvodu plánovaných prací na zařízení distribuční soustavy bude během měsíce října přerušena dodávka elektrické energie v několika lokalitách města Milevska.

EVIDENCE UKRAJINSKÝCH VOZIDEL

Občané Ukrajiny mají nově povinnost evidovat vozidlo, které užívají na území ČR (nemusí být majiteli), a to nejpozději do 7 dnů od udělení dočasné ochrany nebo víza za účelem strpění. Občané Ukrajiny, kteří zde již pobývají, mohou vozidla do systému registrovat od 1. října 2023.

UPOZORNĚNÍ PRO ŘIDIČE

V souvislosti s rekonstrukcí sjezdu a nájezdu z ulic Masarykova a Petrovická na silnici I/19 ve dnech 02.10. – 07.10.2023 budou oba tyto sjezdy postupně úplně uzavřeny. Objížďka je vedena po silnici I/19, dále po „spojce“ a ulicí 5. května do města, analogicky je pak navržena trasa objížďky pro druhý směr.

Nález pěti koťat

Hledá se majitel těchto krásných 6 - 7 týdnů starých koťátek, která se včera toulala se svou maminkou v obci Velká u Milevska. Majitel se může obrátit na služebnu městské policie v Milevsku.

Rekonstrukce ulice Sokolovská

Upozorňujeme řidiče a obyvatele na úplnou uzavírku komunikace II. třídy v ulici Sokolovská v úseku od vjezdu do areálu bytových domů „na jatkách“ po křižovatku s ulicemi Jarlochova a Č. Holase, a to v období od 18.09.2023 do první poloviny prosince tohoto roku z důvodu 1. etapy rekonstrukce.

Nález mladého kocourka

Hledá se majitel mladého kocourka, který se 15.09.2023 pohyboval okolo rybníka Kubík v Milevsku. Majitel se může obrátit na městský útulek 702 232 712.

Nález mourovaté kočky

Hledá se majitel kočky, která se 15.09.2023 pohybovala okolo rybníka Kubík v Milevsku. Majitel se může obrátit na městský útulek 702 232 712.

Asistenční pes ve výcviku

Upozorňujeme klienty Městského úřadu Milevsko, že se naše kolegyně Iveta Kolínová ze živnostenského úřadu zapojila do výcviku budoucího asistenčního psa pro nevidomé. Jedná se o dobročinný projekt a pejsek je Nadačního fondu Mathilda. Proto, prosíme, nebuďte překvapeni, až na dveřích kanceláře č. 210 (budova radnice na náměstí) uvidíte foto s upozorněním.

Přerušení dodávky elektrické energie v září

Z důvodu plánovaných prací na zařízení distribuční soustavy bude během měsíce září přerušena dodávka elektrické energie v několika lokalitách města Milevska.

Výluky železniční přepravy na trati číslo 201 v září - listopadu

Informujeme Vás, že v září - listopadu 2023 proběhnou výluky železniční přepravy na trati číslo 201 v úseku Tábor - Milevsko s omezením provozu. Z tohoto důvodu budou všechny dotčené vlakové spoje nahrazeny autobusovou přepravou. Více informací naleznete na oficiálních stránkách ČD v sekci omezení provozu. (www.cd.cz/jizdni-rad/omezeni-provozu/).