Rozsáhlá rekonstrukce veřejného osvětlení v Milevsku

Publikováno: 14.3.2024

Po důkladné analýze se město Milevsko rozhodlo přistoupit k rozsáhlé rekonstrukci veřejného osvětlení s cílem nahradit zastaralá zařízení, která nedosahují požadovaných technických standardů a světelných parametrů. V rámci této rekonstrukce bude od dubna do září probíhat výměna svítidel postupně v 25 ulicích města Milevska. Ve většině případů budou instalována světla na stávající sloupy, v některých ulicích instaluje dodavatel svítidla na sloupy nové, které jsou součástí vysoutěžené ceny. Celkem bude v Milevsku osazeno 281 nových svítidel v lokalitách, které byly vytipovány, jako prioritní.

Obnovu veřejného osvětlení bude realizovat společnost E.ON Energy Solutions s.r.o., která zvítězila ve výběrovém řízení s nejnižší nabídnutou cenou 4 000 078 Kč bez DPH. Tyto výdaje by měla částečně pokrýt přislíbená dotace z programu Ministerstva průmyslu a obchodu ve výši 3 235 000 Kč.

Z předběžného výpočtu vyplývá, že při stávajících cenách energie uspoří město téměř 500 000 Kč bez DPH za rok.

Obměna svítidel, která svým rozsahem nemá v Milevsku obdoby, představuje důležitý krok směrem k modernizaci a optimalizaci veřejné infrastruktury s cílem zlepšit efektivitu osvětlení a snížit energetickou náročnost. Věříme, že modernizovaná soustava veřejného osvětlení přispěje k vyšší kvalitě života a zvýšené bezpečnosti obyvatel Milevska.