Projekt: „Dílna kvality města Milevska“

Základní údaje a charakteristika projektu

Městu Milevsku byla poskytnuta dotace z Operačního programu Lidské zdroje a zaměstnanost (dále jen „OP LZZ“) na grantový projekt, výzva číslo 53 „Dílna kvality města Milevska“, registrační číslo projektu CZ.1.04/4.1.01/53.00051, oblast podpory 4.1 Posilování institucionální kapacity a efektivnosti veřejné správy – zajištění vzdělávání, prioritní osa 4 Veřejná správa a veřejné služby v celkové výši 6.562.294,- Kč, dotace z Evropských fondů je 5.577.949,90 Kč a město se podílí na tomto projektu 15% spoluúčastí v celkové výši 984.344,10 Kč.

Hlavním cílem projektu je důsledné naplnění principu Smart Administration na Městském úřadě Milevsko, tj. komplexní zvýšení kvality řízení vedoucích ke zkvalitnění činnosti úřadu i služeb poskytovaných občanům města, klientům úřadu a celého správního obvodu obce s rozšířenou působností (dále jen „ORP“) Milevsko. Postupným zavedením vybraných metod řízení kvality umožní tento transformační projekt přeměnu v tzv. „chytrý úřad“, který bude:

1. kvalitně a efektivně monitorovat a řídit své interní procesy,
  2. efektivně zacházet s vlastními zdroji,
  3. efektivně využívat dostupné nástroje informačních a komunikačních technologií,
  4. transformovat se do podoby procesně obslužné organizace s jednoznačně definovanými službami, procesy, rolemi v procesech a k nim přičleněnými zodpovědnostmi.

Realizace tohoto projektu je v souladu s cíli vládní strategie „Efektivní veřejná správa a přátelské veřejné služby“ Strategie Smart Administration v období 2007 – 2015, která byla schválená usnesením vlády České republiky číslo 757/2007 a bezprostředně reaguje na potřeby města Milevska v oblasti výkonu veřejné správy a veřejných služeb poskytovaných městem Milevskem a městským úřadem. Městský úřad Milevsko chce prostřednictvím tohoto projektu realizovat přechod z funkčně strukturované organizace do podoby efektivní procesně obslužné organizace za podpory informačních technologií.

Procesní obslužnou organizaci chápeme jako organizaci s jistou organizační inteligencí vznikající kombinací řízení cílů, procesů a jejich nákladů s informačními technologiemi. Obsahem projektu je důsledné naplnění principu Smart Administration spočívající v kombinaci informačních technologií a jimi sbíraných dat o reálné efektivitě úřadu manažerských metod měření a zvyšování této efektivity a účelně navržených motivacích, aby se zvyšování kvality a efektivity stalo kontinuálním přínosem pro všechny zúčastněné, zaměstnance města Milevska zařazené do městského úřadu, zastupitele města Milevska a potažmo i klienty města Milevska a celého správního obvodu ORP Milevsko.

Klíčovými aktivitami projektu jsou:

• systémový audit, znalostní báze a CAF (model CAF je jedním z prostředků řízení kvality v územní veřejné správě),
  • projektové řízení a tvorba digitálního projektového modelu,
  • procesní řízení, tvorba digitálního procesního modelu a jeho propojení s úřadem,
  • transformační strategie na bázi potenciálu procesů, optimalizace ekonomických procesů.

Datum zahájení projektu je 31.05.2010 a bude ukončen nejpozději do 30.11.2012.

CZ.1.04/4.1.01/53.00051
TENTO PROJEKT JE SPOLUFINANCOVÁN EVROPSKÝM SOCIÁLNÍM FONDEM PROSTŘEDNICTVÍM OPERAČNÍHO PROGRAMU LIDSKÉ ZDROJE A ZAMĚSTNANOST A ROZPOČTEM MĚSTA MILEVSKA