Finanční příspěvek na podporu rodičovství

Publikováno: 25.2.2022

Město Milevsko vyplácí již několik let na základě žádosti rodičů nově narozeným dětem finanční příspěvek. Dle Pravidel pro poskytnutí finančního daru na podporu rodičovství schválenými usnesením RMM č. 456/18 ze dne 17.12.2018 je příspěvek vyplácen na žádost zákonného zástupce dítěte. Pro přiznání příspěvku jsou stanoveny tyto podmínky:

• je řádně podána žádost o poskytnutí příspěvku, a to nejpozději do 31.03. roku následujícího po roku narození dítěte Městskému úřadu Milevsko, odboru vnitřních věcí
  • dítě má v Milevsku trvalý pobyt k 31.12. kalendářního roku, v němž je narozeno
  • je zřízen bankovní účet ve prospěch dítěte s dispozičním právem žadatele
  • v rozpočtu města jsou ke dni 31.03. kalendářního roku vyhrazeny dostatečné prostředky na výplatu všech příspěvků podle oprávněných žádostí za předcházející kalendářní rok

Tento příspěvek může být na každé dítě vyplacen pouze jedenkrát a na poskytnutí příspěvku není právní nárok.

Upozorňujeme tímto rodiče dětí narozených v roce 2021 s trvalým pobytem v Milevsku, že 31. března 2022 je poslední možný termín podání žádosti o finanční příspěvek na podporu rodičovství.

Bližší informace: MěÚ Milevsko, OVV, matrika