Živé Milevsko - dotazníkové šetření

Vážení občané města Milevska, žádáme vás o spolupráci na projektu, který se týká snižování počtu obyvatel Milevska a okolí. Prosíme vás, zapojte se vyplněním dotazníku, vaše názory a poznatky jsou pro projekt velmi důležité. Ukážete tím, že vás budoucnost vašeho Milevska zajímá. Děkuji, Vít Král.

Revitalizace zeleně na Píseckém předměstí

Informace o projektu obnovy stávajících ploch zeleně, doplnění stromového a keřového patra, zvýšení stability stávající zeleně vhodným ošetřením, a tím zlepšení funkčního stavu významného prvku zeleně v propojeném systému zeleně v sídle.

Revitalizace zeleně v ulici Sokolovská

Informace o plánované revitalizaci zeleně v části ulice Sokolovská. Záměrem navrhované revitalizace je podpora dlouhodobé udržitelnosti zeleně spočívající v odstranění nevhodných dřevin, ošetření stávající perspektivní zeleně a dosadbě druhů vhodných do změněných klimatických podmínek.

Nový webový portál FOTOHISTORIE MILEVSKA

Spolek pro rozvoj kultury v Milevsku ve spolupráci s Milevským muzeem a za přispění města připravil internetový portál www.fotomilevsko.cz - stálou galerii historických i současných fotografií města, která se postupně doplňuje a rozšiřuje. Uspořádána je podle ulic či lokalit a stáří fotografií. Je otevřená i příspěvkům veřejnosti – fotografiím a vzpomínkám, které se k jednotlivým místům a snímkům vážou.

Regenerace zeleně v části ulice J. A. Komenského

Informace o plánované regeneraci zeleně v části ulice J. A. Komenského, a to mezi domy č. p. 969 – 980 a před vchody č. p. 1127 – 1134.

Rozhodnutí o prominutí daně, příslušenství daně a správních poplatků

Informace o rozhodnutí MF z důvodu mimořádné události, kterým je mimo jiné prodlouženo období tolerovaného pozdního podání přiznání k dani z příjmů do 18.8.2020.
Rozhodnutí dále souhrnně zahrnuje promíjení vztahující se k dani z nabytí nemovitých věcí, k dani z přidané hodnoty, ke správním poplatkům, k úrokům z prodlení, k úrokům  z posečkané částky, k  pokutám za pozdní podání přiznání a  k pokutám za neoznámení osvobozeného příjmu. V některých případech promíjení  dochází k prodloužení období až do 31.12.2020.

Více ve Finančním zpravodaji Ministerstva financí zde

Komunikujte s úřady online, zdarma a bezpečně

Chcete se vyhnout osobnímu jednání s úřady a vyřídit si své záležitosti odkudkoli, kde je dostupný internet? Zvažte elektronickou formu komunikace s úřady státní správy prostřednictvím datových stránek. Jak na to, a co vše můžete vyřídit z pohodlí domova, se dozvíte na informačním webu: www.datoveschranky.info

PODĚKOVÁNÍ ZDRAVOTNÍ ZÁCHRANNÁ SLUŽBA JčK Milevsko

Rádi bychom touto cestou vyjádřili poděkování všem, kteří nám v této nelehké době vyjadřují podporu a jsou trpěliví při mírně odlišném řežimu práce ZZS. Zejména bychom chtěli poděkovat @ Restaurace-sporthotel Milevsko, která nám po celou dobu výjimečného stavu zdarma dodává obědy s dovážkou až přímo na naší stanici. A ZVVZ Group a.s., která nám hned na začátku epidemie poskytla některé ochranné pomůcky a kontaktuje nás pravidelně i teď, zda něco nepotřebujeme. Děkujeme i drobným dárcům za šití roušek, dodávku plastových štítů, respirátorů nebo upečení velikonočního beránka a pod.

Vážíme si toho a děkujeme.

Vaši záchranáři.

Aktualizace ceníků v oblasti odpadového hospodářství s platností od 1.4.2020

Informace o aktualizaci ceníků Služeb Města Milevska spol. s r.o. v oblasti odpadového hospodářství v souvislosti s navyšujícími se cenami práce, služeb a materiálu ve všech odvětvích.