Nad postřehy občanů 18.10.2021

26. díl pořadu je plný informací o Milevsku.

Výsledky voleb do PS PČR 2021

Výsledky voleb do Poslanecké sněmovny Parlamentu České republiky konané ve dnech 8. a 9. října 2021 na volebním serveru ČSÚ za územní celky -  Milevsko.

Kalendář MILEVSKO 2022

Nový městský nástěnný kalendář MILEVSKO 2022, tvořený tentokrát 12 fotografiemi ze sedmdesátých let minulého století vybranými z archivu známého milevského fotografa Josefa Dostála, je připraven do tiskárny. Část nákladu bude pro zájemce k dispozici ke koupi v Infocentru a to od konce října 2021. Věříme, že se vám kalendář bude líbit a bude vás provázet příštím rokem.

Nová kniha SV. BARTOLOMĚJ - KOSTEL V SRDCI MILEVSKA

Po dvou letech usilovné práce autorů Martina Pelicha a Evy Raymanové bude na podzim roku 2021 představena veřejnosti ojedinělá kniha Sv. Bartoloměj - kostel v srdci Milevska.

Třetí místo v soutěži „Jihočeši třídí odpady“

Město Milevsko odsadilo 3. místo v krajské soutěži obcí a měst „Jihočeši třídí odpady 2020“, a to v kategorii celkem 15 měst s více než 7 000 obyvateli. Soutěž každoročně vyhlašuje Jihočeský kraj ve spolupráci s obalovou společností EKO-KOM a.s.

Nový jízdní řád MHD

Od 26.7.2021 vstupuje v platnost nový jízdní řád MHD Milevsko.

Elektronické podání žádosti o řidičský průkaz

Od 1. června 2021 se pro občany oficiálně spouští elektronické podání žádosti o řidičský průkaz prostřednictvím Portálu občana (tzv. ePodání), které připravilo Ministerstvo dopravy ve spolupráci s Ministerstvem vnitra.

Plánované rekonstrukce chodníků a osvětlení

Tak jako každý rok tak i v roce 2021 se město Milevsko chystá investovat do oprav chodníků a veřejného osvětlení. Celkem je vyčleněná částka dosahující 8,5 mil Kč.

V ulici Havlíčkova dojde k rekonstrukci chodníků a veřejného osvětlení. Dále dojde k dokončení rekonstrukce chodníku v ulici Sokolovská v úseku od Jarlochovy ulice k „jatkám“. Rekonstrukce chodníků se taktéž dočkají dílčí části ulic Komenského, Libušina a B. Němcové...

Byl spuštěn nový Rezervační systém na Odboru dopravy

Stávající systém byl rozšířen o agendy Evidence řidičů a Evidence vozidel a po dobu trvání nouzového stavu bude možné si vyřídit řidičské průkazy a záležitosti kolem evidence vozidel pouze po registraci v Rezervačním systému, kde se musíte objednat na konkrétní den a hodinu.

KČT - kalendář hlavních akcí na rok 2021

Odbor KČT Milevsko Vás zve k účasti na turistických akcích. Kromě zde uvedených, pořádá také pěší vycházky pro seniory (max. 10 - 15 km) a krátké sobotní nebo nedělní vycházky po okolí Milevska od podzimu do jara. Zveme všechny zájemce – bez ohledu na členství v KČT.