Poplatek ze psů pro rok 2021

Poplatek je splatný do 31.03.2021. Činí-li poplatek více než 600 Kč ročně - je splatný ve dvou stejných splátkách, nejpozději do 31.03.2021 a  do 31.08.2021.

Předvánoční úvaha o COVID MUDr. Ing. Vladimíra Dvořáka

Prožíváme jeden z milníků poválečné historie. Epidemie nás zasahovaly opakovaně v historii a usmrtily miliony lidí. Nyní je to přece jenom jiné. Odvykli jsme si na tyto infekce umírat. Civilizace se vyvíjí materiálně a ekonomicky enormním tempem. Máme již všechno a nepotřebujeme ostatní pro svůj život...

Milevský relikviář Ježíše Krista: Exkluzivní rozhovor s nálezci

Zdivo kostela svatého Jiljí v Milevsku po 600 let ukrývalo jeden z největších pokladů světového křesťanství - dřevěný relikviář s pašijovými relikviemi. Schránka s akronymem Ježíše Krista. Uvnitř byl nalezen hřeb se zlatým křížem. První analýzy ukazují, že část dřeva pochází až ze 4. století, kdy svatá Helena přivezla relikvie ze svaté země. Jak se podařil světový objev? Podívejte se na rozhovor s badateli.

Harmonogram svozů odpadu 2021

Přinášíme harmonogram svozů odpadu pro rok 2021.

Revitalizace zeleně na Píseckém předměstí

Informace o projektu obnovy stávajících ploch zeleně, doplnění stromového a keřového patra, zvýšení stability stávající zeleně vhodným ošetřením, a tím zlepšení funkčního stavu významného prvku zeleně v propojeném systému zeleně v sídle.

Revitalizace zeleně v ulici Sokolovská

Informace o plánované revitalizaci zeleně v části ulice Sokolovská. Záměrem navrhované revitalizace je podpora dlouhodobé udržitelnosti zeleně spočívající v odstranění nevhodných dřevin, ošetření stávající perspektivní zeleně a dosadbě druhů vhodných do změněných klimatických podmínek.

Nový webový portál FOTOHISTORIE MILEVSKA

Spolek pro rozvoj kultury v Milevsku ve spolupráci s Milevským muzeem a za přispění města připravil internetový portál www.fotomilevsko.cz - stálou galerii historických i současných fotografií města, která se postupně doplňuje a rozšiřuje. Uspořádána je podle ulic či lokalit a stáří fotografií. Je otevřená i příspěvkům veřejnosti – fotografiím a vzpomínkám, které se k jednotlivým místům a snímkům vážou.

Regenerace zeleně v části ulice J. A. Komenského

Informace o plánované regeneraci zeleně v části ulice J. A. Komenského, a to mezi domy č. p. 969 – 980 a před vchody č. p. 1127 – 1134.

Rozhodnutí o prominutí daně, příslušenství daně a správních poplatků

Informace o rozhodnutí MF z důvodu mimořádné události, kterým je mimo jiné prodlouženo období tolerovaného pozdního podání přiznání k dani z příjmů do 18.8.2020.
Rozhodnutí dále souhrnně zahrnuje promíjení vztahující se k dani z nabytí nemovitých věcí, k dani z přidané hodnoty, ke správním poplatkům, k úrokům z prodlení, k úrokům  z posečkané částky, k  pokutám za pozdní podání přiznání a  k pokutám za neoznámení osvobozeného příjmu. V některých případech promíjení  dochází k prodloužení období až do 31.12.2020.

Více ve Finančním zpravodaji Ministerstva financí zde

Komunikujte s úřady online, zdarma a bezpečně

Chcete se vyhnout osobnímu jednání s úřady a vyřídit si své záležitosti odkudkoli, kde je dostupný internet? Zvažte elektronickou formu komunikace s úřady státní správy prostřednictvím datových stránek. Jak na to, a co vše můžete vyřídit z pohodlí domova, se dozvíte na informačním webu: www.datoveschranky.info