Obnova sběrné sítě

Publikováno: 19.12.2023

V rámci dlouholeté spolupráce s kolektivním systémem EKO-KOM využilo město možnost výměny části kontejnerů na tříděné odpady, které byly v minulosti poskytnuty touto společností pro podporu a zvýšení efektivity třídění obalových odpadů z domácností. Od poloviny prosince mohou tedy občané využívat zcela nové zvony, které nahradily stávající z roku 2006, a to na sběrných stanovištích v ulici E. Destinové (bytové domy), Kpt. Jaroše, Št. Dvořáka, U Stříbrného a 5. května (kino). Na místě zůstal vždy původní kovový kontejner pro zvýšení kapacity sběru plastů.

Mimo to posílilo město sběrnou síť o další stanoviště v ul. J. A. Komenského, kde byla pro bytové domy čp. 1133-34 a okolí osazena nová sada zvonů na papír, čiré sklo, barevné sklo a plast spolu s nápojovým kartonem a kovovými obaly.

Odbor životního prostředí