Předvánoční úvaha o COVID MUDr. Ing. Vladimíra Dvořáka

Prožíváme jeden z milníků poválečné historie. Epidemie nás zasahovaly opakovaně v historii a usmrtily miliony lidí. Nyní je to přece jenom jiné. Odvykli jsme si na tyto infekce umírat. Civilizace se vyvíjí materiálně a ekonomicky enormním tempem. Máme již všechno a nepotřebujeme ostatní pro svůj život...

Milevský relikviář Ježíše Krista: Exkluzivní rozhovor s nálezci

Zdivo kostela svatého Jiljí v Milevsku po 600 let ukrývalo jeden z největších pokladů světového křesťanství - dřevěný relikviář s pašijovými relikviemi. Schránka s akronymem Ježíše Krista. Uvnitř byl nalezen hřeb se zlatým křížem. První analýzy ukazují, že část dřeva pochází až ze 4. století, kdy svatá Helena přivezla relikvie ze svaté země. Jak se podařil světový objev? Podívejte se na rozhovor s badateli.

Harmonogram svozů odpadu 2021

Přinášíme harmonogram svozů odpadu pro rok 2021.

Revitalizace zeleně v ulici Sokolovská

Informace o plánované revitalizaci zeleně v části ulice Sokolovská. Záměrem navrhované revitalizace je podpora dlouhodobé udržitelnosti zeleně spočívající v odstranění nevhodných dřevin, ošetření stávající perspektivní zeleně a dosadbě druhů vhodných do změněných klimatických podmínek.

Nový webový portál FOTOHISTORIE MILEVSKA

Spolek pro rozvoj kultury v Milevsku ve spolupráci s Milevským muzeem a za přispění města připravil internetový portál www.fotomilevsko.cz - stálou galerii historických i současných fotografií města, která se postupně doplňuje a rozšiřuje. Uspořádána je podle ulic či lokalit a stáří fotografií. Je otevřená i příspěvkům veřejnosti – fotografiím a vzpomínkám, které se k jednotlivým místům a snímkům vážou.

Regenerace zeleně v části ulice J. A. Komenského

Informace o plánované regeneraci zeleně v části ulice J. A. Komenského, a to mezi domy č. p. 969 – 980 a před vchody č. p. 1127 – 1134.

Rozhodnutí o prominutí daně, příslušenství daně a správních poplatků

Informace o rozhodnutí MF z důvodu mimořádné události, kterým je mimo jiné prodlouženo období tolerovaného pozdního podání přiznání k dani z příjmů do 18.8.2020.
Rozhodnutí dále souhrnně zahrnuje promíjení vztahující se k dani z nabytí nemovitých věcí, k dani z přidané hodnoty, ke správním poplatkům, k úrokům z prodlení, k úrokům  z posečkané částky, k  pokutám za pozdní podání přiznání a  k pokutám za neoznámení osvobozeného příjmu. V některých případech promíjení  dochází k prodloužení období až do 31.12.2020.

Více ve Finančním zpravodaji Ministerstva financí zde

Komunikujte s úřady online, zdarma a bezpečně

Chcete se vyhnout osobnímu jednání s úřady a vyřídit si své záležitosti odkudkoli, kde je dostupný internet? Zvažte elektronickou formu komunikace s úřady státní správy prostřednictvím datových stránek. Jak na to, a co vše můžete vyřídit z pohodlí domova, se dozvíte na informačním webu: www.datoveschranky.info

PODĚKOVÁNÍ ZDRAVOTNÍ ZÁCHRANNÁ SLUŽBA JčK Milevsko

Rádi bychom touto cestou vyjádřili poděkování všem, kteří nám v této nelehké době vyjadřují podporu a jsou trpěliví při mírně odlišném řežimu práce ZZS. Zejména bychom chtěli poděkovat @ Restaurace-sporthotel Milevsko, která nám po celou dobu výjimečného stavu zdarma dodává obědy s dovážkou až přímo na naší stanici. A ZVVZ Group a.s., která nám hned na začátku epidemie poskytla některé ochranné pomůcky a kontaktuje nás pravidelně i teď, zda něco nepotřebujeme. Děkujeme i drobným dárcům za šití roušek, dodávku plastových štítů, respirátorů nebo upečení velikonočního beránka a pod.

Vážíme si toho a děkujeme.

Vaši záchranáři.