Změny jízdních řádů

Dnem 28. srpna 2022 vstupují v platnost dílčí změny jízdních řádů veřejné linkové dopravy, které budou realizovány na základě požadavků obcí, popřípadě dopravců. Přikládáme seznam změn, které budou zveřejněny v následujících  dnech i na webových stránkách společnosti JIKORD.

Jednorázový příspěvek 5000 Kč na dítě

Podat žádost je možné v klientském portálu MPSV Jenda. Další možností je přijít osobně na vybrané pracoviště Czech POINT (na krajském, městském nebo obecním úřadu). V Milevsku na Městském úřadě, nám. E. Beneše 420, Milevsko, na obrazovce vyvolávacího systému vyberete Czech POINT. Česká pošta začne přijímat žádosti o jednorázový příspěvek na dítě až od 1. října 2022.

Oznámení o nálezu věci - jízdní kolo

Město Milevsko vyzývá vlastníka níže uvedené věci, aby se ve lhůtě 3 let ode dne vyhlášení nálezu přihlásil na Městský úřad Milevsko, odbor vnitřních věcí, nám. E. Beneše 420, 399 01 Milevsko, kancelář č. 1.15.

Oznámení o nálezu věci - mobilní telefon bez baterie

KLÁŠTERNÍ MOST SE DOČKÁ REKONSTRUKCE

V rámci již probíhajících restaurátorských prací bylo provedeno odstranění vodní řasy ze zdiva mostu, dále probíhá vyspravení spár mostu injektážemi, následně dojde k natažení nové omítky a nátěru silikátovou barvou. Při rekonstrukci dopravní části mostu bude provedeno odvodnění a hydroizolace, oprava povrchu vozovky, na tělese vznikne jednopruhová obousměrná komunikace, kde bude nově dopravním značením stanovena přednost v jízdě.

Oznámení o nálezu věci - mobilní telefon s finančním obnosem

Město Milevsko vyzývá vlastníka uvedené věci, aby se ve lhůtě 3 let ode dne vyhlášení nálezu přihlásil na Městský úřad Milevsko, odbor vnitřních věcí, nám. E. Beneše 420, 399 01 Milevsko, kancelář č. 1.15

„Učeň roku“ 2021/2022 zná svého vítěze

Celoroční soutěž „Učeň roku“  je určená pro žáky třetích ročníků tříletých učebních oborů strojní mechanik, opravář zemědělských strojů a truhlář. Soutěž vyhlásila Oblastní hospodářská komora v Milevsku  a SOŠ a SOU Milevsko za podpory starosty města Milevsko Ing. Ivana Radosty na začátku školního roku 2021/2022.

Vítání dětí 16.06.2022

Ve čtvrtek 16. června 2022  bylo přivítáno dalších 22 nových občánků v hudebním sále DK Milevsko pověřenou  zastupitelkou města Milevska Mgr. Marií Jarošovou. Děti z MŠ Sluníčko se opět postaraly o kulturní program.

Vítání dětí 07.06.2022

V úterý 7. června 2022  bylo na odpolední slavnosti přivítáno 20 nových občánků pověřenou zastupitelkou města Milevska Mgr. Marií Jarošovou. Vítání dětí se uskutečnilo v hudebním sále DK Milevsko a o kulturní program se postaraly již tradičně děti z MŠ Sluníčko.

Nový jízdní řád ČD

Nový jízdní řád ČD na trati 201 Tábor - Ražice platný od 12.06.2022.